IGC підвищив прогноз урожаю зерна на 5 млн тонн
Прогнозується, що загальний обсяг виробництва зернових (пшениці та фуражного зерна) у 2023/24 році складе 2 297 млн тонн, що на 5 млн більше м/м (порівняно з попереднім місяцем), оскільки поліпшені показники по кукурудзі та сорго, пов’язані головним чином зі збільшенням посівних площ у США. Споживання оцінюється в 2 306 млн т, як і раніше, і з урахуванням трохи меншого обсягу перехідних запасів прогнозовані запаси на кінець року (сукупні за відповідні місцеві маркетингові роки) збільшаться на 4 млн до 581 млн тонн. Прогноз щодо світової торгівлі залишається стабільним у місячному вирахуванні та становить 408 млн.
Очікування Ради щодо пропозиції та попиту на сою у 2022/23 році практично не змінилися порівняно з червнем. Прогноз світового виробництва на 2023/24 рік скорочено на 2 млн тонн, головним чином через знижений показник для США, що відповідає трохи нижчим прогнозам щодо споживання та запасів, хоча й те й інше має значно зрости в річному обчисленні. Частково відображаючи перспективи скорочення експортних можливостей США, торговельні очікування трохи знизилися – до 170 млн. тонн (+2 млн. тонн).
Прогноз Ради щодо попиту та пропозиції рису на 2022/23 рік не змінився порівняно з попереднім роком, при цьому запаси скорочуватимуться у зв’язку з падінням у Китаї та ключових експортерах. Враховуючи покращені прогнози щодо Індії, Таїланду та США, світове виробництво в 2023/24 мг прогнозується вище м/м, досягнувши піку в 527 млн т (+2%). Оскільки споживання в цілому залишається стабільним м/м, запаси збільшилися на 1 млн. тонн, до 172 млн., незначно збільшившись у річному обчисленні. Прогноз з торгівлі зберігається на рівні близько 55 млн. тонн (+1%).
Завдяки зростанню за всіма складовими товарами, за винятком кукурудзи, індекс зернових та олійних культур IGC (GOI) зріс на 4% м/м.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом