Хусити обвалять ціни на апельсини у Східній Європі?
Аналітики EastFruit звертають увагу на те, що проблеми з експортом апельсина з Єгипту в напрямку азійських країн створюють загрозу надлишку цієї продукції на регіональному ринку, за дефіциту цієї продукції в Азії. Нагадаємо, що наразі більшість контейнерних ліній призупинили рух суден через Червоне море внаслідок терористичних атак єменських хуситів. Але саме цей маршрут є ключовим для експортерів апельсина з Єгипту до країн Азії.
Попри припинення багатьма фермерами Єгипту збирання апельсинів, певний надлишок продукції на ринку вже починає відчуватися. Специфіка цитрусових фруктів полягає в тому, що вони доволі довго можуть зберігатися просто на дереві, однак якісні параметри апельсинів при цьому потроху починають погіршуватися, зокрема знижується один із головних показників – відсоток вмісту соку.
Єгипет до початку повномасштабного вторгнення російських окупантів був головним постачальником свіжих апельсинів на ринок України з великим відривом, але проблеми з морською логістикою призвели до того, що його майже наздогнала Туреччина, що за обсягом поставок. Єгипет також другий найбільший постачальник апельсина на ринок Молдови й четвертий – на ринок Польщі.
Наразі, за даними цінового моніторингу EastFruit, ціни на апельсин в Україні доволі високі, проте вже наприкінці минулого тижня вони почали знижуватися.
Ідентична ситуація з цінами на апельсин і на ринку Польщі.
“З огляду на наростаючий дефіцит апельсина в Азії через припинення поставок з Єгипту, не виключено, що Іспанія збільшить експорт в азійські країни. Тому іспанський апельсин може подорожчати, поки єгипетський дешевшає. Оскільки Іспанія є найбільшим постачальником апельсина на ринок Польщі, але меншою мірою присутня на ринках України та Молдови, то найбільший вплив ситуація в Єгипті матиме на ціни саме в країнах-кандидатах у члени ЄС, а не в Польщі, де відбудеться часткове заміщення іспанського апельсина єгипетським”, – вважає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Відповідно, якщо ситуація найближчим часом не нормалізується, то можна прогнозувати зниження цін на апельсини в Україні та Молдові, що може мати певний вплив і на інші сегменти цитрусових.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом