Ґрунтова посуха може похитнути прогнози щодо рекордних площ ріпаку
Вихідними на більшій частині України пройшли дощі, сприятливі для отримання сходів ріпаку. Але загалом запаси ґрунтової вологи досить низькі, тому плани українських фермерів збільшити площі сівби ріпаку до рекордних 1,9 млн га можуть не здійснитися.
Про це повідомляють на сайті Електронної зернової біржі України.
Вітчизняні аграрії активно сіють озимий ріпак та зернові. На початок вересня озиминою засіяно 699,7 тис. га, зокрема ріпаком – 654,9 тис. га, пшеницею – 42,5 тис. га, ячменем – 1,2 тис. га, житом – 1,1 тис. га. Сприятлива погода дозволила завершити сівбу ріпаку в Тернопільській, Волинській, Полтавській та Сумській областях.
Найбільше озимого ріпаку засіяно на Тернопільщині – 72,5 тис. га, на Вінниччині – 67,2 тис. га та Кіровоградщині – 59,4 тис. га. За даними Мінагрополітики, більшість аграріїв не планує суттєво змінювати площі під озиминою під урожай 2024 р у порівнянні з минулим роком. Протягом третьої декади серпня ефективних опадів в Україні не було, тому запаси ґрунтової вологи не поповнювались.
Призначені для сівби озимих культур площі у південних регіонах були слабо зволоженими, а в окремих районах північних, центральних та східних областей – зовсім сухими. За оцінками Укргідрометеоцентру, станом на кінець серпня майже 50-60% площ в Україні були охоплені ґрунтовою посухою, що перевищує торішній показник.
Оптимальні терміни сівби озимого ріпаку завершуються в першій декаді вересня, тому аграрії були змушені сіяти ріпак у несприятливих умовах, оскільки лише в окремих районах західних та північних областей зволоженість орного шару ґрунту була задовільною.
Внаслідок ґрунтової посухи в Україні складаються несприятливі умови для сівби озимини в оптимальні терміни, тим більше, що за прогнозами до середини вересня опадів не передбачається. Тому доцільно буде провести сівбу пізніше, після поповнення запасів вологи у ґрунті. Водночас агрометеорологічні умови серпня були задовільними для дозрівання пізніх сільськогосподарських культур.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом