Grain Storage Forum Elevator 2021 став найбільшою подією року на зерновому ринку
Минулого вівторка, 25 травня, у Києві пройшов Grain Storage Forum Elevator 2021 – найбільший масовий захід на ринку зберігання, переробки, трейдингу і логістики зерна в Україні, організаторами якого стали компанія «ПроАгро Груп» і Українська зернова асоціація.
Форум зібрав близько 1000 учасників, які представляли сотні підприємств зернової галузі з усіх регіонів України, органи державної влади, засоби масової інформації.
Відкрив форум керуючий партнер «ПроАгро Груп» Олег Клименко, до його привітальних слів присутнім доєднався президент УЗА Микола Горбачьов. Обидва зазначили, що через пандемію коронавірусу усі підприємства вимушені були певною мірою самоізолюватися, а їх представники -поставити на паузу й ділові, й особисті контакти. Тож тим ціннішою стала можливість зібратися разом у такому представницькому колі й обговорити нагальні питання вітчизняного зернового ринку.
На відкритті форуму виступили зі своїм баченням порядку денного аграрної галузі заступник міністра економіки Тарас Качка, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, голова Держпроспоживслужби Владислава Магалецька, екс-виконувачка обов’язків міністра агрополітики Ольга Трофімцева, керуючий директор напрямку прямих інвестицій компанії Dragon Capital Андрій Носок. Причому на форумі вони виступили не суто у ролі «весільних генералів», а брали безпосередню участь у проведенні круглих столів, модерації конференцій, самі були на них спікерами.
Загалом у рамках форуму відбулося п’ять тематичних конференцій. Головній – елеваторній тематиці, яка й дала назву всьому форуму – була присвячена конференція «Зберігання зерна 2021», на якій обговорювалися сучасний стан та головні питання сталого розвитку елеваторної галузі, технологічні інновації так ефективність зерно зберігання.
Не менш чисельною й чи не найбільш емоційною за запалом дискусій стала конференція «Трейдинг та логістика 2021», у фокусі обговорення якої були стратегії аграрного експорту, перспективи зернової торгівлі та перевезень продукції рослинництва й переробки, питання забезпечення сталої якості вітчизняної агропродукції як умова закріплення на світових ринках і розширення географії міжнародних поставок.
Цього року форум доповнився напрямком зернопереробки й виробництва комбікормів. Власне, окремою подію стало проведення «Комбікормового форуму», на якому йшлося про тенденції розвитку галузей тваринництва й кормовиробництва, ринкові механізми та участь держави в стимулюванні підвищення безпеки і якості продукції, забезпеченні контролю за ними. Паралельно проходила міжнародна конференція «Глибока переробка зернових», присвячена роботі біозаводів, будівництву нових переробних потужностей, створенню нової доданої вартості.
Також вперше в рамках форуму пройшла тематична конференція «Податки, облік, право підприємств зберігання та переробки зерна» – на ній йшлося про податкові маневри в аграрному бізнесі, захисті його власників та інвестицій від рейдерства, правові ризики й виклики у роботі аграрних підприємств.
Частиною усіх конференцій, на яких загалом виступило більше ста спікерів, стало проведення близько десяти круглих столів. На одному з них, присвяченому впровадженню новітніх технологій зернового ринку, виступив у прямому включенні «китайський Білл Гейтс», співзасновник компанії XAG Джастін Гонг, який не зміг особисто приїхати на форум через епідеміологічні обмеження.
Урізноманітнила й доповнила програму зернового форуму виставка обладнання, послуг, технологій і інновацій для зернового ринку Grain Storage Expo. Вперше такий формат був випробуваний торік і отримав схвальні відгуки, тож цього разу і межі, і кількість учасників виставки були вдалося збільшити – свої експозиції представили понад 80 експонентів, і біля стенду кожного з них було велелюдно впродовж всього дня роботи форуму.
А завершило роботу форуму нагородження переможців конкурсів на звання кращих підприємств і кращих їх керівників, які працюють у галузях зберігання і переробки зерна, виробництва комбікормів, зернового трейдингу і логістики. Переможці визначалися за кількістю голосів, відданих за них шляхом відкритого голосування в Інтернет (50% підсумкової оцінки), а також голосуванням професійного журі у складі авторитетних у кожній галузі осіб (решта 50%).
Загалом, за підрахунком понад 100 тисяч голосів, було визначено 12 переможців у номінаціях:
- «Кращий елеватор 2020»- «Агротермінал Констракшн» (Степанівський елеватор Райз);
- «Кращий керівник елеватора-2020» – Сергій Щербань, директор Білозаводського елеватора (Харківська область);
- «Кращий постачальник елеваторного обладнання 2020» – Хорольський механічний завод (Полтавська область);
- «Переробник зернових 2020» – ТОВ «Агріком Груп»;
- «Переробник олійних 2020» – Вінницький олійно-жировий комбінат «Віойл»;
- «Логіст аграрного ринку 2020» – компанія «Вертикаль»;
- «Трейдер аграрного ринку 2020» – «КОФКО Агрісорсіз Україна»;
- «Кращий виробник комбікормів 2019» – ТОВ «Фідлайф» (Луганська область);
- «Інноваційний виробник комбікормів 2019» – Летичівський комбікормовий завод ГК «Єдінство»(Хмельницька область);
- «Кращий постачальник сировини для виробництва комбікормів 2019» – Завод з виробництва преміксів NOVACORE (ТОВ «Інбел», Дніпропетровська область);
- «Кращий постачальник обладнання та для кормовиробництва 2019» – «Бушхофф Україна» (ТОВ «Сій Добро», Київська область);
- «Кращий керівник комбікормового заводу 2019» – Вісхан Ісламов, директор Ізюмського комбінату хлібопродуктів ДПЗКУ (Харківська область).
Коментуючи підсумки форуму, президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов зазначив, що це перша масова подія після кількох жорстких локдаунів, пов’язаних з пандемією коронавірусу, і подія довгоочікувана – зерновики скучили за живим спілкуванням.
«Безумовно, це найбільша зустріч представників ринку у цьому році, яка дозволила обговорити численні актуальні проблеми ринку. Про якість фахових дискусій на форумі свідчить, з одно боку, рівень його спікерів, які є провідними спеціалістами у своїх галузях, а з іншого – рівень учасників, серед яких чимало керівників великих бізнесів. Форум, безумовно, дасть новий імпульс розвитку галузі», – зазначив Микола Горбачьов.
Своєю чергою керуючий партнер «ПроАгро Груп» Олег Клименко виступив на форумі з пропозицією перетворити його зі щорічної події у постійно діючий майданчик для обміну досвідом, просування ідей, рішень і передових технологій зернового ринку.
Організатори форуму дякують всі учасникам і гостям Grain Storage Forum Elevator 2021. Окрема подяка діловим партнерам форуму, без яких проведення його було б неможливим, а саме: елеваторному партнеру об’єднаній компанії КMZ Industries та «Варіант Агро Буд», інноваційному партнеру RIELA, офіційному партнеру TORNUM, юридичному партнеру Юридичній Групі EUCON, Генеральному партнеру комбікормового форуму INTER EDINSTVO HOLDING, енергетичному партнеру UNISOLAR, технологічному партнеру Sigfox Ukraine, Офіційному партнеру комбікормового форуму KAHL, партнеру у світі роботехніки Drone.UA, Спеціальному партнеру комбікормового форуму BIOFARM, Спеціальному партнеру конференції «Зберігання зерна 2021» KODA, партнеру ділового стилю CREATORE, Офіційному партнеру конкурсу «Елеватор року» Symbol, партнеру FIGARO, партнеру Nemiroff.
Також «ПроАгро Груп» й УЗА дякують генеральному медіа-партнеру форуму інтернет-виданню Elevatorist.com, Генеральному інформаційному партнеру журналу «СУДОХОДСТВО», Ексклюзивному медіа-партнеру журналу LANDLORD.
Окрема подяка нашим чисельним медіа та інформаційним партнерам, яких у рамках підготовки події було понад 40 – профільні аграрні видання та ресурси.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом