Гостру нестачу їжі відчуває чверть мільярда людей на планеті

Джерело:  AgroPortal.ua

Кількість людей, які відчувають гостру нестачу продовольства і потребують термінової допомоги у забезпеченні харчуванням, у 2022 році зростала четвертий рік поспіль.

Понад чверть мільярда людей зіткнулися з гострим голодом, а люди в семи країнах опинилися на межі голодної смерті, повідомляє Продовольча та сільськогосподарства організація ООН (ФАО) з посиланням на Глобальний звіт про продовольчі кризи (GRFC).

Так, у 2022 році близько 258 млн людей у 58 країнах і територіях зіткнулися з гострою нестачею продовольства на кризовому або значно гіршому рівні порівняно зі 193 мільйонами людей у 53 країнах і територіях у 2021 році.

Зазначається, що це найвищий показник за всю семирічну історію звіту. У 2022 році показник гострої нестачі продовольства зріс до 22,7% порівняно з 21,3% у 2021 році, але залишається неприйнятно високим і вказує на тенденцію до погіршення ситуації з гострою нестачею продовольства в усьому світі.

Понад 35 млн дітей віком до 5 років страждали від виснаження або гострого недоїдання, при цьому 9,2 млн з них мали важку форму виснаження — найбільш небезпечну для життя форму недоїдання, яка є основним чинником зростання дитячої смертності.

Найбільше від нестачі продовольства потерпають мешканці Афганістану, Демократичної  Республіки Конго, Ефіопії, частині Нігерії, Ємену, Сомалі, Буркіна-Фасо, Гаїті (вперше в історії країни), Нігерії, Південного Судану.

За даними ФАО, висновки звіту підтверджують, що наслідки війни в Україні негативно вплинули на глобальну продовольчу безпеку через значний внесок як України, так і росії у світове виробництво та торгівлю паливом, сільськогосподарськими ресурсами та основними продовольчими товарами, зокрема пшеницею, кукурудзою та соняшниковою олією.

«Війна в Україні порушила сільськогосподарське виробництво і торгівлю в Чорноморському регіоні, спровокувавши безпрецедентне зростання міжнародних цін на продовольство в першій половині 2022 року. Хоча з того часу ціни на продовольство знизилися, зокрема завдяки Чорноморській зерновій ініціативі та «Шляхам солідарності» ЄС, війна продовжує опосередковано впливати на продовольчу безпеку, особливо в країнах з низьким рівнем доходу, що залежать від імпорту продовольства, чия хитка економічна стійкість і без того була підірвана пандемією COVID-19», — пояснюють в організації.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!