Гостру нестачу їжі відчуває чверть мільярда людей на планеті
Кількість людей, які відчувають гостру нестачу продовольства і потребують термінової допомоги у забезпеченні харчуванням, у 2022 році зростала четвертий рік поспіль.
Понад чверть мільярда людей зіткнулися з гострим голодом, а люди в семи країнах опинилися на межі голодної смерті, повідомляє Продовольча та сільськогосподарства організація ООН (ФАО) з посиланням на Глобальний звіт про продовольчі кризи (GRFC).
Так, у 2022 році близько 258 млн людей у 58 країнах і територіях зіткнулися з гострою нестачею продовольства на кризовому або значно гіршому рівні порівняно зі 193 мільйонами людей у 53 країнах і територіях у 2021 році.
Зазначається, що це найвищий показник за всю семирічну історію звіту. У 2022 році показник гострої нестачі продовольства зріс до 22,7% порівняно з 21,3% у 2021 році, але залишається неприйнятно високим і вказує на тенденцію до погіршення ситуації з гострою нестачею продовольства в усьому світі.
Понад 35 млн дітей віком до 5 років страждали від виснаження або гострого недоїдання, при цьому 9,2 млн з них мали важку форму виснаження — найбільш небезпечну для життя форму недоїдання, яка є основним чинником зростання дитячої смертності.
Найбільше від нестачі продовольства потерпають мешканці Афганістану, Демократичної Республіки Конго, Ефіопії, частині Нігерії, Ємену, Сомалі, Буркіна-Фасо, Гаїті (вперше в історії країни), Нігерії, Південного Судану.
За даними ФАО, висновки звіту підтверджують, що наслідки війни в Україні негативно вплинули на глобальну продовольчу безпеку через значний внесок як України, так і росії у світове виробництво та торгівлю паливом, сільськогосподарськими ресурсами та основними продовольчими товарами, зокрема пшеницею, кукурудзою та соняшниковою олією.
«Війна в Україні порушила сільськогосподарське виробництво і торгівлю в Чорноморському регіоні, спровокувавши безпрецедентне зростання міжнародних цін на продовольство в першій половині 2022 року. Хоча з того часу ціни на продовольство знизилися, зокрема завдяки Чорноморській зерновій ініціативі та «Шляхам солідарності» ЄС, війна продовжує опосередковано впливати на продовольчу безпеку, особливо в країнах з низьким рівнем доходу, що залежать від імпорту продовольства, чия хитка економічна стійкість і без того була підірвана пандемією COVID-19», — пояснюють в організації.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом