Господарство на Кіровоградщині вперше відмовилось сіяти озиму пшеницю
В Україні цьогоріч зберігається минулорічна тенденція до зменшення посівів зернових. Серед причин низька ціна.
Як зазначила керівниця агрофірми з Кропивницького району Олена Крутько, цієї осені вперше за час роботи агрофірми відмовилися від посіву озимої пшениці. У попередні роки обсяги посівів коливалися від 300 до 700 гектарів.
За її словами, на рішення відмовитись від посіву озимої пшениці вплинуло те, що продавати зерно нікуди або за низькою ціною, а також погодні умови.
«У вересні та першій декаді жовтня не було дощів. Сіяти пшеницю у суху землю було ризиковано. Багато фермерів сіяли, але потім або пересівали, або передисковували. Цього року ми продавали пшеницю за ціною п’ять тисяч гривень за тонну. Нині собівартість пшениці — вісім з половиною тисяч, це без сплати орендних паїв і без податків», — пояснила фермерка.
Цьогорічний врожай пшениці зберігають на складах господарства.
Замість пшениці планують сіяти соняшник.
Нагадаємо, посіви зернових культур, у тому числі озимих, в прифронтових регіонах помітно зменшились від минулого року. Здебільшого ці площі засівали соняшником.
Загалом під врожай 2024 року аграрії Кіровоградської області посіяли 324 тис. га пшениці. Це на 15% менше, якщо порівнювати з 2022 роком.
За словами керівниці департаменту агропромислового розвитку Валерії Фурманової, цьогоріч пшениця належить до збиткової культури.
«Ціна на пшеницю дуже низька. Ми вживаємо до 15% зернового ресурсу для власних потреб. Все решта — це експортний потенціал», — додала посадовиця.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом