Головний ризик у вирощуванні сої – кліматичний, – експерт
Соя цього маркетингового року стала однією з найрентабельніших культур. Як наслідок – багато аграріїв стали планувати збільшення площ посівів сої, адже культура ця менш чутлива до підживлення, як порівняти з кукурудзою чи пшеницею, технологія її вирощування не така затратна, а ще вона – хороший попередник. Утім, плануючи збільшення посівних площ, не треба нехтувати ризиками, пов’язаними з вирощуванням сої. Головний із них – кліматичний.
Про це пише консультант з агрономії Асоціації «Дунайська соя», дорадник з агрономії Микола Биков у своїй колонці в журналі The Ukrainian Farmer.
«Соя дуже вибаглива до погодних умов, особливо що стосується рівномірності розподілення опадів. Від цього в принципі залежить урожай. Пригадаймо посушливий 2020 рік, коли соя в багатьох просто висохла. Але слід зважати й на кліматичну зону. Останніми роками ми говоримо про так званий «соєвий пояс» – регіони України, які найкраще придатні для вирощування сої. Тут поєднано не лише кліматичну складову, а й технологічність господарств, родючість ґрунтів тощо», – зазначає Микола Биков.
За його словами, нині до «соєвого поясу» входять центральні, північні та західні області. Серед лідерів із виробництва та посівних площ – Хмельниччина, Житомирщина, Вінниччина, Полтавщина, Київщина, Тернопільщина, Львівщина, Черкащина, Сумщина.
Раніше сою ефективно вирощували й на Півдні завдяки зрошенню, але після підриву Каховської ГЕС це стало практично неможливим. Звісно, є фермери, які навіть у посушливих умовах ризикують вирощувати сою. Їм я б радив обирати ультраранні сорти й починати вводити сою в сівозміну з невеликих площ – не більше як до 10% у загальній структурі посівів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом