Глобальний ринок мінеральних добрив у 2024 році
Експерти розповіли, які карти джокера можуть зіграти на глобальному ринку мінеральних добрив наступного року.
У статті Расса Куїнна, штатного кореспондента американського мережевого агровидання DTN, в ній експерти озвучують думки щодо динаміки глобального ринку мінеральних добрив: «За даними Міжнародної асоціації виробників добрив (IFA), споживання добрив у всьому світі, як очікується, відновиться на 4%. підсумками 2023 року до 192,5 мільйона метричних тонн (млн тонн). Для порівняння, 2020 року використано рекордний рівень — 200,2 млн тонн добрив.
За даними IFA, світове виробництво аміаку скоротилося приблизно на 1% до 182,2 млн. тонн у 2022 році. Зниження доступності добрив стало основною причиною падіння споживання добрив у період з 2020 до 2022 року. При цьому, за оцінками Rabobank, 2023 був набагато спокійнішим, ніж 2022: світове використання добрив зросло на 3% в 2023 після зниження на 7% в 2022 році.
За даними Rabobank, прогноз на 2024 рік передбачає зростання приблизно на 5%. Очікується, що через зниження цін на добрива фермери світу збільшать закупівлю у 2024 році.
Rabobank оцінює світове споживання азотних добрив у 2024 році у 108 млн тонн. Виробництво азотних добрив прогнозується на рівні 109 млн. тонн. Очікується, що світове споживання зростатиме до 2030 року, але із скромними середньорічними темпами зростання (CAGR) у 1,42% у період із 2021 по 2030 рік.
Перспективи азотних добрив у 2024 році аналітики оцінюють як позитивні. 2023 року на ринок повернулося більше пропозицій, попит зростає, а ціни відносно стабільні.
Однак є і “карти джокера”. До них відносяться війна на Близькому Сході, ціни на природний газ, ціни на врожай та рішення фермерів про посадку у новому році.
Є деякі нюанси щодо попиту на азот у 2023 та 2024 роках. За прогнозами Rabobank, після падіння на 5,9% у 2022 році застосування азоту зросте на 2% у 2023 році. Однак, це нижче рівня використання фосфорних та калійних добрив, споживання яких збільшилося на 3,9% та 5,0% відповідно.
У Rabobank заявили, що обсяги застосування азоту у 2024 році, за прогнозами, зростуть на 4%.
Семюел Тейлор, аналітик із сільськогосподарських ресурсів Rabobank, повідомив DTN, що хороша новина полягає в тому, що азотні добрива зараз доступніші. У 2023 році ціни знизилися, і зараз ціни коливаються довкола середніх історичних значень на аміак, КАС та карбамід. Це особливо актуально при порівнянні сьогоднішніх цін із цінами за той же період у 2020 та 2021 роках. Ці нижчі ціни також є гарною новиною для попиту на азотні добрива.
Однією з ситуацій, яка може змінити відносний спокій у прогнозах щодо азоту в 2024 році, є війна між Ізраїлем і Хамасом, що триває, і наслідки, які зростаючий конфлікт у регіоні вплине на світові ринки добрив.
За словами Джоша Лінвілла, директора зі добрив StoneX, приблизно 51% світового експорту карбаміду припадає на Близький Схід. Крім того, Ізраїль є четвертим у світі виробником калійних добрив. “Все, що може змінити ситуацію, – це одна помилкова ракета, тому в цій ситуації є певний ризик”, – сказав Лінвілл.
Якщо придивитися до різних форм азоту, то, мабуть, подорожчати може лише аміак, сказав DTN Кріс Лоусон, керівник відділу добрив CRU Group, що у Нью-Йорку. Карбамід і КАС, зважаючи на все, матимуть хороші запаси в 2024 році, однак, за його словами, можуть виникнути деякі проблеми з поставками аміаку.
Нещодавно в регіоні узбережжя Мексиканської затоки США було відкрито новий завод з виробництва добрив аміаку, але ця продукція більшою мірою призначена для світового ринку, ніж для ринку Північної Америки, пояснив він.
Природний газ є одним із основних інгредієнтів аміачних добрив. Той факт, що європейський ринок, як і раніше, чутливий до цін на природний газ, може негативно вплинути на світові ціни на аміак. Лоусон пояснив, що торік у Європі була м’яка зима, а це означало, що ціни на газ були стабільними.
“Зараз ціни на природний газ у Європі низькі, і це не викликає особливого занепокоєння, але якщо цієї зими в Європі будуть холоди, це може стати проблемою з цінами на добрива там”, – сказав Лоусон.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом