Глобальні наслідки дефіциту добрив
Нещодавні перебої в ланцюжку поставок, спочатку спричинені пандемією COVID-19, а пізніше посилені початком війни в Україні, призвели до стрімкого зростання цін на добрива. Очікується, що довгострокові ціни будуть залежати від зростання населення планети та змін у продуктивності сільського господарства, повідомляє Visualcapitalis.
Хоча ціни на добрива не є єдиним визначальним фактором загального виробництва сільськогосподарських культур, вони відіграють важливу роль в оптимізації врожайності. Дисбаланс у цій динаміці може мати тяжкі наслідки.
З 2021 по 2022 рік світове виробництво зернових скоротилося на 1,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а в Європі – на 5,9%.
Дослідження показують, що високі ціни на добрива у 2023 році можуть призвести до зростання недоїдання. Це вплине на близько 100 млн людей і спричинить приблизно 1 млн додаткових смертей.
Зі збільшенням населення планети надзвичайно важливо нарощувати виробництво сільськогосподарських культур для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом