Генсек ООН сподівається, що африканські лідери домовляться з Путіним про продовження зернової угоди
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив сподівання, що делегація африканських лідерів, яка найближчим часом зустрічатиметься із президентом Росії Володимиром Путіним, зможе домовитися про продовження угоди про експорт українського зерна.
“Я сподіваюся, що за підсумками переговорів між президентом Путіним та африканськими лідерами буде позитивний результат щодо зернової угоди, так само як і щодо наших дій щодо експорту російського продовольства та добрив”, – сказав Гутерріш.
У четвер африканська делегація зустрілася у Варшаві з президентом Польщі Анджеєм Дудою, у п’ятницю вона за планом прибуде до Києва та поговорить із Володимиром Зеленським, а у суботу у Санкт-Петербурзі зустрінеться з Володимиром Путіним.
Як повідомляє агентство Reuters, африканські лідери намагаються домогтися припинення вогню між Україною та Росією і серед іншого пропонують Москві відвести свої війська, а Києву та західним країнам – послабити санкції.
Однією з тем переговорів представників Африки з Путіним також має стати зернова угода, яка дозволяє експортувати мільйони тонн українського зерна через чорноморські порти та тим самим знижувати ціни на світовому ринку, що є важливим для країн Африки.
Цього тижня Путін вкотре погрожував вийти з угоди. Він заявив, що морські коридори, якими йдуть кораблі із зерном, нібито “постійно використовуються противником для запуску безпілотників, морських безпілотників”.
Для цього представники Росії неодноразово висловлювали невдоволення тим, як працює угода, і вимагали виконання низки умов, що стосуються її експорту сільськогосподарської продукції, зокрема, добрив.
Хоча російський експорт сільгосппродукції не підпадає під міжнародні санкції, накладені у зв’язку із вторгненням російських військ в Україну, у Москві стверджують, що обмеження щодо оплати, перевезень та страхування значно ускладнюють їй закордонні поставки.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом