Гарбуз може стати суперфудом майбутнього
Гарбузи багаті основними поживними речовинами, і їх відносно легко вирощувати. Цю міцну, посухостійку рослину недооцінюють, повідомляє ВВС.
Гарбуз містить антиоксиданти, які допомагають запобігти різним формам раку. Цей поживний, але низькокалорійний, багатий водою овоч також є чудовим джерелом вітаміну А. Гарбуз також багатий на бета-каротин, вітамін С, вітамін Е, залізо та фолієву кислоту, які зміцнюють нашу імунну систему. Дослідження 2021 року, проведене Університетом Путри в Малайзії, назвало гарбуз «революційною культурою нашого часу» та додало, що він є «збалансованим джерелом їжі та краще пристосований до поганого ґрунту та погодних умов, ніж інші культури».
Крім того, гарбузи, як правило, ідеальні для вирощування в районах з дефіцитом води через їх стійкість до посухи. Враховуючи їхню стійкість і меншу толерантність до води та солі, вони є кращими рослинами для вирощування на піщаних берегах Бангладеш, наприклад. Вчені з Університету Сельчук в Туреччині намагаються вивести нові сорти гарбуза, які будуть більш посухостійкими.
Було виявлено, що гарбузи не тільки придатні для вирощування в місцях з дефіцитом води, але також вважаються корисними для ґрунту, на якому вони ростуть. Вони мають здатність зменшувати ерозію, фіксувати атмосферний азот і зменшувати вимивання азоту, а також покращувати якість ґрунту.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом