Ф’ючерси на сою у США виросли у четвер на побоюваннях щодо посухи
Ф’ючерси на сою в США виросли в четвер на побоюваннях щодо посухи в посівному поясі Середнього Заходу, тоді як падіння долара і спекулятивні покупки на початку нового місяця надали додаткову підтримку, вважають аналітики.
Котирування пшениці торгової палати Чикаго (CBOT) піднялися на 2,8%, продовживши відскок середовища від мінімуму за 2,5 року.
Ф’ючерси на кукурудзу торгувалися різноспрямовано: міжринковий спред та побоювання з приводу попиту чинили тиск на липневий CN3 на початку місяця, тоді як відстрочені контракти закрилися у плюсі через погані погодні умови в США.
Ухвалення законопроекту про стелю боргу США в Палаті представників надало підтримку ринкам зерна, ф’ючерсів на сиру нафту та ринкам акцій Волл-Стріт.
Липневі соєві боби CBOT подорожчали на 29-3/4 цента за ціною 13,29-1/2 долара за бушель, а липнева пшениця подорожчала на 16-1/2 цента за ціною 6,10-3/4 долара.
Липнева кукурудза CBOT подешевшала на 1-1/2 цента до 5,95-1/2 долара за бушель, тоді як груднева кукурудза, що становить урожай 2023 року, подорожчала на 8-1/4 цента до 5,30 долара.
Ф’ючерси на соєві боби та кукурудзу нового врожаю виросли через побоювання, що посуха негативно позначиться на перспективах виробництва у США. “Монітор посухи в США”, підготовлений консорціумом кліматологів, показав, що до 30 травня 66% Середнього Заходу були аномально посушливими порівняно з 27% попереднього тижня.
Крім того, останній щомісячний прогноз посухи Центру кліматичних прогнозів США, опублікований у середу, показав, що посуха, ймовірно, розвинеться в червні в Айові та більшій частині Іллінойсу, двох найбільших штатах США з вирощування кукурудзи та сої, а також в Індіані, Огайо та Пенсільванія.
“На даний момент торгівля зосереджена на погоді та пропозиції, а не на попиті”, – сказав Тед Сейфрід, головний ринковий стратег Zaner Group. “Якщо ми отримаємо прогноз, що буде набагато більше дощу, то це (ралі) закінчиться”, – повідомляє Рейтер.
Пшеницю підтримали новини про надмірні дощі у пшеничному поясі Китаю. За словами синоптиків, найближчими днями в провінції Хенань, яка займає лідируючі позиції з вирощування пшениці, очікуються нові дощі, що ускладнить зусилля зі збирання врожаю зерна, що вже постраждав від дощової погоди наприкінці травня. Китай є найбільшим у світі виробником пшениці, а також великим імпортером.
Трейдери також висловили стурбованість щодо угоди про експорт зерна з Чорного моря.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом