Ф’ючерси на соєві боби у Чикаго впали у вівторок
Ф’ючерси на соєві боби в Чикаго впали у вівторок, оскільки прогнози погоди передбачають, що в посушливі пояси Бразилії в найближчі дні випадуть такі необхідні дощі.
Проте, хвилі спеки та мізерні опади в Мату-Гросу, найбільшому зерновому штаті Бразилії, як очікується, скоротять виробництво сої у циклі 2023/24 року приблизно на 20%, згідно з дослідженням, опублікованим фермерською групою Aprosoja у вівторок.
Дослідження Aprosoja дійшло висновку, що фермери, які вирощують сою в Мату-Гросу, зберуть цього сезону 36,15 мільйона тонн олійних культур, що на 9,16 мільйона менше, ніж у попередньому.
Різке падіння в основному спричинене зниженням урожайності, яка має впасти до 49,68 мішків з гектару з 62,30 мішків з гектара, повідомила Aprosoja.
Опитування проводилося за участю понад 600 членів Aprosoja та охоплювало 862 000 гектарів, або 7,1% усієї площі соєвих бобів у Мату-Гросу, повідомила фермерська група.
У середньому 34,3% опитаних фермерів заявили, що їх посіви перебувають у хорошому чи відмінному стані, 37,7% заявили, що врожай перебуває у задовільному стані, а 27,6% заявили, що поля перебувають у поганому чи дуже поганому стані.
В Aprosoja також зазначили, що ситуація може погіршитися, якщо дощі не повернуться до нормального рівня на наступних етапах вирощування сої.
Фермери Мату-Гросу починають засіювати соєві поля у вересні. Збір урожаю починається у січні чи лютому, залежно від господарства та дати посіву.
За даними кліматичної служби Aprosoja, максимальні температури залишалися вищими за середні, досягаючи в деяких районах 44 градусів за Цельсієм (111 градусів за Фаренгейтом).
У місті Віра, ключовому виробничому районі, розташованому на середній півночі штату, кількість опадів випала на 52% менше, ніж за той же період 2022 року, повідомила група фермерів, маючи на увазі вересень, жовтень та листопад.
Посуха у Мату-Гросу також призведе до скорочення площ під кукурудзою на 24,6%, що пов’язано з кліматичним ризиком, повідомили в Aprosoja.
Другу кукурудзу садять після збирання сої на тих же полях.
Затримки з посівом сої повинні відсунути другий посів кукурудзи в 2024 році, і фермери воліють сіяти менше за неї, щоб уникнути вирощування кукурудзи за межами ідеального кліматичного вікна.
Ф’ючерси на тверду червону пшеницю озиму в Канзас-Сіті виросли на технічному підйомі, як і ф’ючерси на пшеницю в Чикаго, кажуть трейдери, навіть незважаючи на те, що купівля Єгиптом російської пшениці підкреслила наявність великих і дешевших поставок з росії.
Ф’ючерси на кукурудзу впали майже до тритижневого мінімуму.
Найактивніший контракт на сою на торговій біржі Чикаго (CBOT) подешевшав на 14-1/2 цента до $13,12-1/2 за бушель.
Контракт досяг тижневого максимуму, продовжуючи зростання понеділка, оскільки чиказькі ф’ючерси виросли на тлі цін на сиру нафту і того, що Аргентина планує підвищити експортне мито на соєвий шрот та соєву олію.
Зростання було обмежено прогнозами, що вказують на підвищену ймовірність злив у посушливих частинах центральної та північної Бразилії наступного тижня.
“Соєві боби зараз дуже залежать від того, що відбувається з погодою в Бразилії”, – сказав Дон Руз, президент відділу сировинних товарів США у Західному Де-Мойні, штат Айова, повідомляє Рейтер.
Хоча останнім часом різні погодні моделі передбачають різні результати, він сказав, що «важко помилитися, коли говориш про те, що станеться у найближчі 24 години».
Рясні дощі в Аргентині також покращили стан посівів після посухи, хоча оголошення уряду про підвищення експортних мит на соєвий шрот та соєву олію створило невизначеність щодо перспектив експорту.
У вівторок Міністерство сільського господарства США повідомило у системі щоденної звітності, що експортери продали 132 000 тонн американської сої в невідомі пункти призначення для доставки в маркетинговому році, який розпочався 1 вересня, що є останнім у низці продажів.
Найбільш активна пшениця CBOT закрила день зростанням на 5-3/4 цента до $6,22-3/4 за бушель, а кукурудза закрила день зниженням на 4-1/4 цента до $4,72-3/4 за бушель.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом