Ф’ючерси на пшеницю на Euronext у вівторок впали шосту сесію поспіль
Ф’ючерси на пшеницю на Euronext у вівторок впали шосту сесію поспіль під тиском постачання врожаю та експортної конкуренції в північній півкулі, хоча ознаки того, що російські ціни можуть досягти дна, надали деяку підтримку.
Вересневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій біржі Euronext знизилися на 0,3% до 215,25 євро (232,75 долара США) за тонну, раніше досягнувши найнижчого рівня з 18 липня 214,25 євро.
Чикаго пшениця впала майже до чотирирічного мінімуму в понеділок під тиском сприятливих перспектив урожаю в США.
Ціни на пшеницю знизилися через сприятливі обсяги врожаю в США та росії, а також експортну конкуренцію з боку російської та іншої чорноморської пшениці.
Результати тендеру в Тунісі, в рамках якого імпортер зарезервував 125 000 тонн м’якої пшениці необов’язкового походження, передбачають зростання продажів чорноморської пшениці, незважаючи на падіння цін у Франції.
“Ціновий розрив скорочується, але нам можуть загрожувати місяці, коли ціни будуть на кілька доларів дорожчі”, – сказав ф’ючерсний трейдер про конкурентоспроможність французького експорту.
Водночас трейдери та аналітики повідомляють, що експортні ціни в росії за останній тиждень стабілізувалися, чому сприяли низькі темпи продажу фермерами.
Щотижневі дані показали, що експорт м’якої пшениці з Європейського союзу за перші чотири тижні сезону 2024/25 знизився на 38% порівняно з минулим роком, хоча деякі дані щодо Франції ще відсутні.
У Франції фермери, як очікується, досягнуть успіхів у збиранні врожаю, незважаючи на спекотну погоду на початку тижня після злив на вихідні.
Прогнозовані шторми у вівторок можуть знову перешкодити польовим роботам.
За словами трейдерів, звіти про врожай свідчать про те, що врожайність, спричинена дощами, залишається розчаровує, в тому числі в основних північних сільськогосподарських поясах, і що все більш ймовірним стає обсяг виробництва нижче 29-річного мінімуму в 27,6 млн тонн, досягнутого 2016 року.
Група виробників пшениці AGPB заявила у вівторок, що урожай у Франції може впасти до 26 мільйонів тонн, і закликала уряд надати екстрену допомогу виробникам.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом