Ф’ючерси на пальмову та соєву олію за дві сесії виросли на 8,5-10% слідом за цінами на сою
Зниження оцінки площ сівби сої у США шокувало ринок та призвело до зростання цін на пальмову олію на 8,5% та на соєву – на 10% протягом двох останніх сесій.
Вересневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора виросли на 5,1% до 3-місячного максимуму 3985 ринггітів/т або 854 $/т (+8,5% за дві сесії) на тлі п’ятничного зростання цін на сою та соєву олію на біржі в Чикаго.
Спекулятивний стрибок не стримали навіть дані сюрвейєрської компанії Intertek Testing Services про зниження експорту пальмової олії з Малайзії у червні на 6,9%.
На біржі в Чикаго починаючи з п’ятниці липневі ф’ючерси подорожчали:
- на соєву олію – на 10% до 1400 $/т (+9,7% за тиждень, +29% за місяць),
- на сою – на 5,4% до 574 $/т (+2,8%, +15,7%).
Варто зазначити, що котирування на соєву олію виросли сильніше, оскільки запаси сої у США станом на 1 червня були на 17% меншими, ніж торік, тому переробники вже почали імпорт сої з Бразилії, щоб завантажити потужності та знизити собівартість продукції.
На китайській біржі в Даляні контракти на соєву олію вчора подорожчали на 6%, а на пальмову – на 4,9%.
Стрімке зростання котирувань на соєву та пальмову олію підтримало ціни на соняшникову олію, які вчора виросли на 1,7% до 895 $/т з доставкою покупцям, додавши в ціні 7% за тиждень.
Переробники зменшили продажі соняшникової олії в очікуванні подальшого зростання цін на рослинні олії, але значний обсяг пропозицій ріпакової та соняшникової олії на ринку ЄС не дозволяє сподіватися на суттєве збільшення попиту з боку європейських покупців, тоді як поставки української соняшникової олії до Індії та Китаю неможливі через блокування чорноморських портів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом