Ф’ючерси на кукурудзу та сою впали у вівторок до найнижчого рівня більш ніж за тиждень під тиском прогнозів таких необхідних дощів на Середньому Заході
Ф’ючерси на кукурудзу нового врожаю та сою в США впали у вівторок до найнижчого рівня більш ніж за тиждень під тиском прогнозів таких необхідних дощів на Середньому Заході, де врожай погіршується через посушливі умови, повідомили аналітики.
Протягом наступних семи-вісім днів дощі очікуються на Середньому Заході, особливо у північних районах, повідомили метеорологи 23 червня. Хоча очікувалося, що зливи до кінця червня пройдуть у деяких ключових районах, існувала висока ймовірність того, що у липні дощів буде більшим у ширшому регіоні на Середньому Заході, повідомляє S&P Global Platts.
Липень є критичним для кукурудзи та соєвих бобів, оскільки культура проходить активну стадію зростання.
Очікувалося, що погода у липні визначить долю врожаю кукурудзи та сої у США на 2023-24 маркетинговий рік (вересень-серпень) після посушливих травня та червня, коли врожай отримував лише половину оптимальної вологості, повідомили аналітики ринку.
Посушливий червень, особливо у східному кукурудзяному поясі, позначився на стані посівів.
У своєму звіті про хід збору врожаю за 2023-24 МР, опублікованому 20 червня, Міністерство сільського господарства США повідомило, що 55% кукурудзи та 54% соєвих бобів перебувають у хорошому чи відмінному стані, що на 6 та 5 процентних пунктів нижче за тиждень відповідно . За даними Міністерства сільського господарства США, за той же період роком раніше врожай кукурудзи в хорошому чи відмінному стані оцінювався у 70%, тоді як соя була на рівні 68%.
За прогнозами, у 2023-24 МР у США будуть вироблені рекордні обсяги кукурудзи та соєвих бобів. Виробництво кукурудзи було заплановано на рівні 387,75 млн. тонн, що на 11% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тоді як виробництво сої прогнозувалося на рівні 122,7 млн. тонн, що на 5% більше у порівнянні з аналогічним періодом. минулого року, згідно з останнім звітом Міністерства сільського господарства США про оцінку світового попиту та пропозиції у сільському господарстві, опублікованому 9 червня.
Очікувалося, що погода у липні відіграє важливу роль у досягненні рекордних показників, оскільки посушливі умови можуть швидко підірвати очікування, вважають аналітики щодо сировинних товарів.
Ф’ючерси на пшеницю впали більш ніж на 5% після того, як стихли побоювання з приводу політичної нестабільності в Росії, найбільшого у світі експортера пшениці, а також у зв’язку зі збільшенням урожаю пшениці озимої в Північній півкулі, повідомляє Рейтер.
Груднева кукурудза на товарній біржі Чикаго подешевшала на 27,1/4 цента, або 4,6%, до 5,61 долара за бушель після падіння до 5,55 долара, найнижчого рівня з 15 червня.
Листопадові котирування сої CBOT SX3 впали на 28,3/4 цента, або 2,2%, до 12,94-1/4 долара за бушель, а вереснева пшениця подешевшала на 39-1/4 цента, або 5,3%, до 6,99 доларів за бушель.
Прогнози дощу в Кукурудзяному поясі наприкінці цього тижня і наступного тижня пом’якшили побоювання з приводу посушливої погоди, яка негативно вплинула на врожай цього місяця.
«Можливо, на нас очікує найкращий дощ із квітня. Справжній знак питання для торгівлі полягає в тому, чи відбувається у нас зміна погодних умов, чи це перерва? Нам все ще потрібні регулярні дощі», – сказав Дон. Руз, президент компанії US Commodities, яка розташована в Айові, повідомляє Рейтер.
Стан посівів кукурудзи та сої у США погіршився до гіршого за останні десятиліття, показали дані Міністерства сільського господарства США у понеділок. Міністерство сільського господарства США оцінило 50% урожаю кукурудзи в США та 51% урожаю сої як хороше чи відмінне порівняно з 55% та 54% відповідно минулого тижня. Рейтинги були найнижчими для цієї пори року з 1988 року, року історичної посухи.
Оскільки прогнози погоди підвищили оптимізм щодо постачання, питання про попит на американське зерно залишилися з огляду на жорстку глобальну конкуренцію за експортний бізнес.
“Урожай Бразилії обрушиться на нас, випередивши нас”, – сказав Руз.
Аналогічним чином, на ринку пшениці увага знову переключилася на конкурентні ціни в Росії після того, як знервованість, викликана заколотом бойовиків Вагнера на вихідних, спровокувала раннє ралі в понеділок.
Служба моніторингу врожаю Європейського Союзу MARS у понеділок прогнозує виробництво пшениці в Росії цього року на рівні 86,7 млн. метрічних тонн, наголошуючи на очікуванні врожаю вище середнього.
«У Росії найдешевша (пшениця) у світі. Вони продовжують продавати її нижче за світовий ринок», — сказав Руз.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом