FT: Єврокомісія пропонує продовжити пільги для українського експорту, але Туск – проти
Європейська комісія вже завтра запропонує продовжити тимчасову лібералізацію торгівлі та інші торговельні преференції щодо певних українських товарів ще на рік – до червня 2025 року. Проте новий уряд Польщі виступає проти такого рішення.
Позиція Польщі у цьому питанні не матиме критичного впливу на ухвалення рішення, оскільки воно приймається більшістю країн ЄС, пише Financial Times.
Проте це свідчить, що новий прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зберігає протекціоністську позицію попереднього уряду, що суперечить його обіцянкам повернути Польщу до формування політики ЄС після років протистояння з Брюсселем.
Це також вказує на складний пошук балансу між проєвропейською програмою нового уряду Польщі та інтересами фермерів і перевізників, які хочуть зберегти заборону на імпорт і блокують пункти пропуску країни з Україною.
Очікується, що Туск відвідає Київ найближчими днями, намагаючись ослабити напругу у двосторонніх стосунках.
Заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак минулими вихідними попередив, що уряд Туска не згоден з продовженням пільгових умов торгівлі для України з ЄС, оскільки це “загроза” для польських фермерів.
За даними видання, з огляду на позицію Польщі Єврокомісія розглядає можливість разом з продовженням торговельних преференцій для України передбачати жорсткіші умови їх призупинення.
Як повідомлялося, раніше єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський звернувся до голови Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та віцепрезидента з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса з вимогою обмежити торговельні преференції для України. На його думку, імпорт українських ріпаку, кукурудзи, соняшнику, пшениці, цукру і м’яса птиці стрімко зростає і загрожує дестабілізувати ринок ЄС.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом