Франція приєдналась до противників української агропродукції у ЄС
Франція стала на бік Польщі у питанні обмеження імпорту української сільськогосподарської продукції, погрожуючи зірвати переговори про продовження вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Про це пише Politico з посиланням на дипломатичні джерела.
Зазначається, що минулого тижня президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск провели переговори в Берліні та виступили зі спільною заявою про підтримку України в її боротьбі проти російської агресії. Водночас обидва лідери домовилися про спільну позицію щодо нових обмежень на постачання українських продуктів до ЄС — питання, яке обговорюватимуть на саміті європейських лідерів у Брюсселі сьогодні, 19 березня.
За даними співрозмовників видання, обмеження, на яких наполягають Париж і Варшава, коштуватимуть українській економіці €1,2 млрд втрачених доходів.
«Це величезна втрата для країни, яка потребує всієї можливої допомоги, — сказав виданню один із неназваних європейських дипломатів. — Ті ж члени ЄС, які найбільше демонструють підтримку Україні, водночас завдають цій країні найбільших збитків».
Фахівці пояснюють, що позиція Франції та Польщі покликана заспокоїти акції протестів фермерів, які, серед іншого, виступають проти постачань продовольства з України.
Європейська комісія нещодавно запропонувала обмежити постачання до ЄС українського цукру, курятини та яєць, але залишити експорт інших видів сільгосппродукції без обмежень. Однак, як пише Politico, Польща, а тепер і Франція, наполягають на введенні лімітів на експорт до ЄС українських злакових культур і меду, а також урахуванні експорту 2021 року під час розрахунку обмежень для української продукції.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом