Франція очікує найнижчий урожай пшениці за останні 4 роки
Очікується, що основний урожай пшениці у Франції цього року впаде на 15% до найнижчого рівня з 2020 року після того, як місяці проливних дощів скоротили посіви та вдарили по потенціалу врожайності в найбільшому експортері зернових в ЄС, повідомило міністерство сільського господарства країни у вівторок, повідомляє Рейтерс.
У першому прогнозі міністерство оцінило виробництво м’якої пшениці на рівні 29,65 млн тонн, що було б лише втретє за 20 років, коли виробництво опускалося нижче 30 млн тонн після 2020 і 2016 років.
Прогноз ґрунтувався на очікуваній врожайності 6,99 т/га проти 7,38 т/га минулого року та орієнтовній зібраній площі 4,24 млн га порівняно з 4,75 млн у 2023 році.
Приблизну площу на 2024 рік також було переглянуто з 4,40 млн гектарів у червні.
«Надлишок вологи та брак сонячного світла негативно вплинули на потенціал врожайності», — йдеться у звіті міністерства про врожай.
Аналітики та трейдери очікували урожай м’якої пшениці близько 29-30 мільйонів тонн. Однак гірші, ніж очікувалося, показники збору врожаю озимого ячменю у Франції, який у розпалі, викликали додаткове занепокоєння щодо пшениці.
Прогноз міністерства щодо врожайності м’якої пшениці перевищив прогноз 6,4 т/га, зроблений інститутом рослинництва Arvalis минулого тижня. Якщо порівняти його з останньою оцінкою площі міністерства, прогноз врожайності Arvalis дасть лише близько 27 мільйонів тонн.
Загальне виробництво ячменю міністерство оцінило на рівні 11,29 млн тонн, що на 8% менше, ніж минулого року.
Виробництво озимого ячменю прогнозувалося на рівні 8,02 млн тонн, що на 17% менше, ніж минулого року, і нижче початкового прогнозу минулого місяця в 8,6 млн тонн.
Прогнозується, що виробництво ярого ячменю зросте на 26% до 3,27 млн тонн за рахунок збільшення площі на 29%.
Виробництво ріпаку знизилося майже на 8% порівняно з минулим роком і склало 3,94 млн тонн через різке падіння врожайності. Це також значно нижче початкового прогнозу минулого місяця в 4,2 млн тонн.
Серед зернових культур, які жнивуватимуть пізніше, міністерство різко збільшило свою оцінку площі кукурудзи на 2024 рік, включаючи посіви, вирощувані на насіння, до 1,6 млн га з 1,44 млн, очікуваних минулого місяця, що на 22% більше, ніж у минулому році, повідомили в міністерстві.
Для цукрових буряків міністерство підвищило очікувані площі до 411 тис. га з 398 тис га у червні та більш ніж на 8% рівня 2023 року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом