Фрахтові ставки на перевезення зерна з України не змінилися — аналітики
Ситуація на ринках зернових перевезень у Чорному морі та Дунаї минулого тижня майже не змінилася порівняно з попереднім звітним періодом. Судновласники продовжують боротися з нестачею замовлень, тоді як перевага залишається на боці фрахтувальників, які продовжують дедалі опускати ставки.
Про це повідомила компанія ASAP, інформує УЗА.
Ставки фрахту для панамаксів на перевезення кукурудзи або пшениці з глибоководних портів Одеси до південного Китаю та південного В’єтнаму залишилися незмінними на рівні 50-52 $/т та 46-47 $/т відповідно. При цьому ставки до Бангладеш дещо знизилися – на 1 $/т до 50-51 $/т.
Ставки фрахту для хендісайзів на перевезення кукурудзи з глибоководних портів Одеси до східного Середземномор’я знизилися на 1 $/т до 18-19 $/т. Подібне коригування у бік зниження спостерігається для напрямків Іспанії та східного узбережжя Італії, де відповідні ставки знизилися до 22-23 $/т та 20-21 $/т відповідно. Фрахт до Тунісу залишається стабільним на рівні 24-25 $/т.
Фрахтові ставки для костерів, завантажених кукурудзою, з українських портів Дунаю до Мармурового моря та східного узбережжя Греції знизилися на 1 $/т до 17-18 $/т та 19-20 $/т відповідно. Для напрямків східного Середземномор’я та Ізраїлю змін не спостерігається і ставки залишаються на рівні 22-24 $/т та 29-30 $/т відповідно. Водночас ставки до східного узбережжя Італії впали на 1 $/т до 25-27 $/т. Фрахт до Іспанії залишається стабільним на рівні 28-30 $/т.
Ринок барж стабільний. Фрахт для транспортування кукурудзи з Рені чи Ізмаїла до Констанци становить 10 EUR/т. Ставки для транспортування насіння соняшнику з Рені чи Ізмаїла до Русе чи Сілістри також залишаються на рівні 16 EUR/т.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом