Фермери підпалили шини біля штаб-квартири Єврокомісії, де триває зустріч с/г мінстрів
Фермери підпалюють шини та кидають гній на дороги у центрі Брюсселю, де сьогодні триває зустріч міністрів сільського господарства країн блоку, пише Reuters.
Навколо будівлі Берлемона – штаб-квартири Європейської комісії, де відбувається засідання, припаркували понад 100 тракторів.
Міністри обговорюють нові пропозиції Євросоюзу щодо пом’якшення тиску на фермерів, включно зі послабленням перевірок ферм і можливістю звільнити малі ферми від дотримання низки екологічних стандартів.
Правоохоронні органи встановили колючий дріт біля євроінституцій і зустріли натовп із водометами.
Протести фермерів біля штаб-квартири Єврокомісії у Брюсселі, 26 лютого 2024 року
Протестувальники вимагають від ЄС дій щодо цілої низки питань − від низьких цін у супермаркетах до угод про вільну торгівлю.
Вони також хочуть зупинки поточних перемовин щодо укладення торговельної угоди ЄС з групою південноамериканських країн “Меркосур” (Southern Common Market, – ред.). Головними членами цієї організації є Аргентина, Бразилія, Парагвай, Уругвай та Венесуела.
Протести фермерів біля штаб-квартири Єврокомісії у Брюсселі, 26 лютого 2024 року
- Фермери у всій Європі, зокрема у Франції, Бельгії, Нідерландах, Греції, Іспанії, Польщі та Італії, влаштували тижні протестів, вимагаючи від політиків рішучих дій щодо проблем у секторі. Йдеться як про дешевий імпорт, який підриває місцевих виробників, так і про жорсткі екологічні правила ЄС.
- У відповідь ЄС послабив деякі частини так званої “Зеленої угоди” − своєї флагманської екологічної ініціативи. ЄС погодився забрати скорочення викидів у сільському господарстві зі своєї кліматичної дорожньої карти до 2040 року. Також скасовано закон про зменшення використання пестицидів і норму, яка передбачає, що аграрії мають залишати частину землі “під паром”.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом