Фермери Молдови ополчилися проти українського соняшнику
Молдовські фермери вимагають від уряду до кінця року заборонити імпорт дешевого соняшнику з України. Про це повідомляє NewsMaker.
Асоціація сільгоспвиробників «Сила фермерів» повідомила, що ціни на соняшник у Молдові різко впали
«За останній тиждень ціни впали на два леї, і тепер трейдери купують соняшник по 5,5 лея за кг, — каже виконавчий директор асоціації Олександр Слусар. — Фізичні особи купують соняшник по 4,5 лея за 1 кг. Ця ціна нижча за собівартість, яка становить близько 7 леїв за 1 кг. І ця ціна — 7 леїв — ненормальна, але вона краща, ніж 5,5 лея».
Асоціація зазначила, що в Румунії закупівельна ціна соняшнику становить 7 леїв за 1 кг, а біржова ціна — близько 8 леїв. Слусар пов’язує падіння цін у Молдові з наміром великого гравця Transoil (займається переробкою соняшнику та експортом зерна) імпортувати велику партію соняшнику з України, де він коштує близько 5 леїв за 1 кг, додавши, що в країну вже ввезено дев’ять вагонів українського соняшнику.
За оцінками «Сили фермерів», цього року в Молдові буде зібрано близько 700 тис. т соняшнику. Якщо влада не вживе заходів, це може призвести до банкрутства фермерів.
У Міністерстві сільського господарства Молдови виданню заявили, що міністерство «не встановлює ціни, а розробляє економічну політику, засновану на принципах ринкової економіки».
«Коли ми говоримо про експорт і ціни в інших країнах, ми повинні враховувати витрати. Наприклад, доставка до Констанци додає до ціни ще 70 $/т… Ми завжди підтримували політику співпраці між економічними агентами. Якщо вас не влаштовує ціна, ви можете звернутися до іншого економічного агента», — сказав держсекретар міністерства Василій Шарбан.
Водночас він спростував заяви про імпорт соняшнику з України до Молдови.
«Ми відстежуємо ці процеси і не бачили факту імпорту, заявленого фермерами. А трейдери аргументують свої ціни тим, що соняшникова олія — це теж біржовий товар, і ціни на нього теж падають», — зазначив Шарбан.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом