Фактично нова стратегія зараз – це тактика. Як отримати прибуток з аграрної сировини
Наслідки війни докорінно змінили стратегії фермерів в аграрному бізнесі:
-
Найкраща стратегія зараз – це ефективна тактика на 2-4 тижні. Стратегії роботи у «довгу» не привабливі. Умови виробництва та продажів змінюються настільки швидко, що це позбавляє сенсу підготовку та будівництво довгострокових планів.
-
Мета фермерського бізнесу – отримання найбільшого прибутку/маржі – вже в минулому, це вже не головне завдання, принаймні на наступні 4-6 тижнів. Досягнення високої прибутковості, що було основним мотивом роботи цілої галузі, зараз відійшло на другий план. Зараз – головне позбавитися запасів зерна та звільнити елеватори під зберігання нового врожаю. Посилення дефіциту елеваторів ще більше знизить виторг фермерів від продажу зерна та олійних. У такому разі фінансування озимої сівби буде ще меншим, а якщо залишаться неприбраними великі площі кукурудзи, то й ярої.
Але війна рано чи пізно закінчиться і тоді на коні будуть ті, хто вже зараз думає про нову стратегію розвитку України. Нова стратегія – це зміна позиції сировинного експортера до експортера продуктів із високою доданою вартістю. Адже саме через стратегію 2000-х – Україна є постачальником сировини і зараз весь негатив через неможливість експортувати багато мільйонів тонн сировини.
Саме ці нові стратегії враховуються УкрАгроКонсалтом, його команда влітку 2022 року приділяє особливу увагу сценаріям розвитку аграрного сектору України. УкрАгроКонсалт упевнений, що планування на 2-4 тижні – це короткостроковий тренд.
Наше бачення тих масштабних змін, які є високо ймовірними в коротко- і середньостроковій перспективі, мають великий попит. Дивіться дослідження Нова реальність. Прогнози та сценарії зернового та олійного ринків України.
Команда УкрАгроКонсалту не зупиняється та продовжує фокусувати увагу гравців ринку на новому витку розвитку України. Наші висновки та аналітика міститься в новому дослідженні – «Як отримати прибуток з аграрної сировини».
У дослідженні «Як отримати прибуток з аграрної сировини» оператори ринків та потенційні інвестори знайдуть аналіз найефективніших напрямків розвитку переробки зернових, олійних культур, а саме:
- ринок продуктів глибокої переробки зернових культур (пшениця, кукурудза)
- ринок продуктів глибокої переробки сої
- ринок рідкого палива (біодизель, біоетанол)
- ринок продуктів глибокої переробки цукрових буряків
Можливо Ви побачите той напрямок, який привабливий саме для Вас
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом