ЕС. Яловичина стає дефіцитною та дорогою
Ціни на забійну худобу наступного року можуть залишитися порівняно високими. Проте виробники скаржаться зростання витрат. Вибійникам та переробникам доводиться до цього пристосовуватися.
«Яловичина – дефіцитний товар у всьому ЄС. Це відіб’ється на доходах наступного року, і позитивна тенденція збережеться», – передбачив експерт ринку Сільськогосподарської палати Нижньої Саксонії д-р Альберт Хортманн-Шолтен. Проте голова палати Мартін Люкінґ також вказав на обмеження, згідно з даними державної фермерської асоціації. «Частина підвищення цін залишиться за нами, виробниками, але нам доведеться передати частину цього назад переробникам та торгівлі», – сказав відгодувальник биків із району Нінбург.
За словами Хортманн-Шолтен, причиною його оптимізму щодо обмежень є «тривожний вибух витрат» у галузі сировини. Рекордні ціни мають бути заплачені за дизельне паливо, мазут, добрива та насамперед комбікорми. На ринок також вплинула нестача персоналу, що скорочується, в основному через все ще помітних наслідків пандемії коронавірусу. Оскільки в Німеччині залишилося всього 11,2 мільйона голів великої рогатої худоби, м’ясо, яке, як і раніше, користується великим попитом, стає дефіцитнішим, а ціни корелюють з цінами на корми та іншу сировину.
«Ми спостерігаємо, що за зерном підвищуються ціни на м’ясо», – пояснив експерт Палати. У цьому контексті ставлення до витрат сприятливіше для виробників яловичини, ніж для свинарів, оскільки 2021 рік принесе достатні обсяги врожаю кукурудзи та трав’яного силосу, а також сіна та соломи, сказав він. За словами Хортманн-Шолтен, незважаючи на невелике зростання виробництва, світові поставки яловичини також досить мізерні в порівнянні зі збільшенням попиту і, отже, також стали дорожчими.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом