Елеватори та зерноперевалювальні термінали України: новий етап розвитку логістики та інфраструктури
Логістика завжди була в центрі уваги українського аграрного ринку. Війна загострила та висвітила такі проблеми галузі як нерівномірний регіональний розподіл елеваторних потужностей, недостатній розвиток сухопутних експортних маршрутів, недооцінений потенціал малих морських портів.
Обмеження експорту до розміру «зернового коридору» та потужностей сухопутних переходів призвела до різкого зростання частки логістичних витрат в ціні експорту, про що неодноразово писав УкрАгроКонсалт в своїх звітах.
Порушення нормального функціонування зернових потоків під час війни призвели до появи нових трендів в сфері вирощування, зберігання та експортних відвантажень зерна, зокрема:
- релокація бізнесу на захід. Тенденція зростання долі центральних та західних регіонів в виробництві зерна та олійних стимулює нові проекти з будівництва та розгалуження існуючих елеваторів
- дорога логістика, незначна кількість вільних елеваторів, дефіцит та нестабільна подача електроенергії просуває використання альтернативних методів зберігання та сушіння
- підвищені ризики та обмеження роботи глибоководних портів перемикають увагу на малі порти Дунаю, деякі з котрих під час війни збільшили перевалку зерна майже в 100 разів.
Війна вимагає від компаній швидкого прийняття рішень і змін в роботі. Не всі оператори аграрного ринку зуміли пройти цей стрес-тест, зорієнтуватись і знизити свої втрати в цей складний період. Але найбільш гнучкі та ефективні впорались з викликами і використали можливості для масштабування.
Будь-яка криза — це нові можливості. Європа та світ стають відкритішими для українського бізнесу, а Україна з свого боку може запропонувати їм свій нереалізований потенціал з розвитку багатьох сфер, включаючи інфраструктуру.
З врахуванням цих та багатьох інших трендів УкрАгроКонсалт оновлює своє дослідження «Елеватори та термінали України». Пропонуємо до Вашої уваги найсвіжішу та перевірену інформацію для розуміння якою буде логістика найближчим часом та в післявоєнний період.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом