Елеватори піднімають ціни та вводять додаткові платежі. Скільки аграрії платять за зберігання зерна?
Урожай зернових колосових культур уже зібраний. На часі — питання його зберігання. В Україні до 24 лютого обсяг елеваторних потужностей був розрахований на доробку та зберігання близько 57 млн т зерна. Наразі потужності на контрольованій території складають 43-44 млн т.
Де аграрії зберігають урожай нового сезону і за якою ціною — AgroPortal.ua розпитав у фермерів із різних регіонів України.
Голова ФГ «Степове» Віталій Дубенець із Черкащини розповідає, що ціна зберігання зерна у їхньому регіоні на приватному елеваторі зросла у 2,5 раза.
Фермер із Полтавщини Віталій Дорошко зазначає, що в Чутовому на «Нібулоні» з червня зберігання зі 65 грн подорожчало до 101 грн/т на місяць. До того ж компанія ввела додатковий платіж, якого раніше не було, — за приймання зерна потрібно платити 45 грн/т. У межах досяжності є ще хлібна база, але вона не працює.
Також збільшилась ціна на елеваторах Київщини. Місцевий аграрій Олексій Новохатько розповів, що раніше зберігання коштувало 1,6 грн/т на день, а зараз ціна зросла і складає близько 4 грн/т.
Директор ПП «Агропродсервіс Ярчівці» Василь Гамрач відмічає, що ціна зберігання зерна на Тернопільщині не змінилася і складає 3,50 грн/т на день. «Минулого року моє підприємство придбало два елеватори потужністю зберігання 34 тис. т. Також наші партнери збільшили потужності своїх елеваторів в Яструбові та Козові, тож труднощів немає. Можемо приймати на зберігання в смт Підволочиськ сою та соняшник. Для цього у нас є колія, вантажимо вагони, є можливість завантажувати в біг-беги», — розповідає Василь Гамрач.
За його словами, зараз логістика вибудовується так, що покупці везуть товари в Україну звичайними фурами і навіть рефрижераторами (не зерновозами) і хочуть назад забирати зерно. Виходячи з цього, вони змушені були зробити лінію із завантаження в біг-беги.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом