Ель-Ніньо вплине на виробництво оливкової олії
Згідно зі звітом від 1 травня метеорологи прогнозують приблизно 80-відсоткову ймовірність розвитку ще одного Ель-Ніньо до вересня або жовтня.
Про це повідомляє Olive Oil Times.
Відзначається, що дві фази Ель-Ніньо — Південне коливання (ЕНЮК) — матимуть глибокий вплив на глобальний клімат, зокрема на найбільш продуктивні регіони вирощування оливок за межами Середземномор’я.
Хоча розвиток Ель-Ніньо не матиме прямого впливу на Середземноморський басейн, на який припадає 96% світового виробництва оливкової олії, він був пов’язаний з глобальними температурами, вищими за середні.
«Звістка про більш високі температури викличе занепокоєння у виробників оливкової олії після року, коли спекотна і суха погода серйозно вплинула на врожай оливок у більшій частині західного Середземноморського басейну», — пише видання.
У звіті відзначається, що пекучі температури в березні та квітні на півдні Іспанії, найпродуктивнішому в світі регіоні з вирощування оливок, вплинули на майбутній врожай, і перспектива подальшого підвищення температури чинитиме тиск на пропозицію і ціни, які вже досягли рекордно високого рівня.
Згідно зі звітом, незважаючи на те, що Ель-Ніньо пов’язане з глобальними температурами вище середнього, зміна режиму дощів може принести деяке полегшення виробникам оливок за межами Середземномор’я.
«Тим часом виробники оливок у Чилі (друга за величиною країна-виробник оливкової олії в Америці), на півдні Бразилії та Уругваї сподіваються, що Ель-Ніньо покладе кінець безпрецедентній посусі в регіоні, яка, за словами дослідників клімату, була посилена Ла-Ніньєю», — йдеться в повідомленні.
За даними NOAA, Ель-Ніньо збільшує ймовірність опадів у центральній частині Чилі з червня до вересня, що є вирішальним періодом для вирощування оливок, а також збільшує ймовірність вологішої погоди в Уругваї та на півдні Бразилії з вересня до січня.
«Однак зв’язок між Ель-Ніньо і збільшенням кількості опадів у західній частині Аргентини, найбільшому регіоні з виробництва оливкової олії за межами Середземноморського басейну, залишається незрозумілим», — зазначив дослідник атмосфери з Університету Буенос-Айреса Леандро Діас.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом