Експортний попит на російську пшеницю різко скоротився, нові угоди завмерли через ризики
Попит з боку експортерів на російську пшеницю наприкінці минулого тижня різко скоротився, як і нові угоди, через ризики постачання з регіону Чорного моря.
Росія розпочала військову операцію на території України 24 лютого.
“Продаж майже немає”, – повідомив ІКАР, додавши, що оцінює поточну “віртуальну” ціну на російську пшеницю із вмістом протеїну 12,5% із чорноморських портів у $340 доларів за тонну на умовах постачання франко-борт (FOB).
Минулої п’ятниці ціна становила $312 за тонну за підсумками 6-тижневого зниження.
СовЕкон зазначив, що попиту на російську пшеницю фактично не було з 24 лютого, на той момент ціна тонни цього класу пшениці становила $314.
Судноплавство в Азовському морі було зупинено 24 лютого, російські чорноморські термінали продовжують навантаження і поточні поставки зерна, але нові поставки поки що під великим питанням через відсутність пропозицій щодо фрахту, пишуть аналітики СовЕкону.
За прогнозом агентства, Україні залишилося експортувати близько 6 мільйонів тонн пшениці у нинішньому маркетинговому сезоні, а також 13-14 мільйонів тонн кукурудзи.
У Росії для експорту до кінця сезону залишається ще близько 7-7,5 мільйонів тонн пшениці та 1-2 мільйони тонн кукурудзи.
“Старі контракти виконуються (з Чорноморського регіону)”, – сказав один із російських трейдерів, додавши, що порти Азовського моря залишаються закритими.
“Зараз пауза”, – сказав інший російський трейдер, маючи на увазі попит на російську пшеницю, так і нові контракти.
Ситуація може вплинути і на сівбу ярих зернових.
“Фермери вже скоро повинні розпочати активні польові роботи, і в Україні це під великим питанням”, – зазначив СовЕкон.
Експортне мито, яке Мінсільгосп РФ розраховує щотижня, на період з 2 по 8 березня знижено до $88,2 з діючих $91,0 за тонну, випливає з даних міністерства. Індикативна ціна, виходячи з якої розрахована мито, становить $326,1 за тонну.
За даними СовЕкону, на внутрішньому ринку середня ціна на пшеницю третього класу минулого тижня підросла на 50 рублів до 14875 рублів за тонну, четвертого – на 75 рублів до 14875 рублів з самовивозом для європейської частини РФ.
Середня ціна на соняшник знизилася на 100 рублів до 36.900 рублів за тонну, ціна на соєві боби – на 275 рублів до 43.575 рублів за тонну, повідомив СовЕкон.
Ціна олії зросла на 850 рублів до 90.350 рублів за тонну, експортна ціна (на першій половині минулого тижня) – на $55 до $1.475 за тонну FOB, повідомив СовЕкон.
Індекс білого цукру ІКАР для півдня Росії на 25 лютого впав до $580,93 з $646,86 за тонну на 18 лютого, у рублях – підріс до 50,50 рубля з 49,0 рублів за кілограм.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом