Експортні ціни на кукурудзу в Україні зростають на тлі зниження вартості фрахту
Експортні ціни на кукурудзу в Україні продовжують зростати на тлі зниження вартості морського фрахту, і переробники змушені підвищувати закупівельні ціни для накопичення запасів сировини.
Минулого тижня ставки фрахту на перевезення зерна з портів Одеси та Дунаю знизилися на 3-5 $/т, найбільше – в напрямку Китаю та Іспанії. Ставки на перевезення панамаксами з портів Одеси до Китаю впали на 4 $/т до 54-56 $/т, а на перевезення фуражної пшениці до В’єтнаму – на 4 $/т до 52-54 $/т, тоді як місяць тому вони сягали 62-65 $/т.
Закупівельні ціни на кукурудзу протягом тижня виросли на 3-4 $/т до 159-161 $/т або 7000-7100 грн/т з доставкою до портів Чорного моря, причому ціни у гривні росли повільніше завдяки стабілізації курсу долара на рівні 39,5 грн/$. На тлі посилення конкуренції з експортерами переробники підвищили ціни до 6300-6700 грн/т з доставкою на завод. Аграрії зайняті сівбою, тому скоротили обсяг пропозицій, але вже за тиждень вони зможуть відновити продажі.
У 2023/24 МР Україна експортувала 22 млн т кукурудзи (із прогнозованих USDA 24,5 млн т), зокрема у квітні – 3,25 млн т, тоді як торік ці показники складали 24 млн т та 1,67 млн т відповідно.
Спекулятивне зростання котирувань на європейську та американську кукурудзу на тлі заморозків у США, спеки в Бразилії та затримки збирання урожаю в Аргентині підтримує ціни в Україні.
Протягом тижня травневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго виросли на 3,2% до 173,6 $/т (+1,8% за місяць), а червневі ф’ючерси на біржі в Парижі – на 5,2% до 207,5 €/т або 222,5 $/т (+8,2% за місяць).
У США на ціни тисне скорочення обсягів виробництва етанолу протягом останніх 3-х тижнів. Наступного тижня адміністрація Президента може запровадити нові податкові пільги для виробників біопалива, що підтримає котирування.
За даними NASS, у США на 21 квітня кукурудзою засіяно 12% запланованих площ (10% в середньому за 5 років), а тепла погода з періодичними дощами дозволить наступного тижня прискорити сівбу.
За прогнозами, виробництво кукурудзи у ПАР у 2024 р зменшиться у порівнянні з попереднім роком на 18,49% з 16,4 до 13,39 млн т внаслідок зменшення урожайності до 5,08 т/га, хоча площі сівби виростуть на 1,03% до 2,63 млн га.
За даними зернової біржі Буенос-Айресу, в Аргентині кількість посівів кукурудзи у доброму стані зменшилася на 3% до 17%, а у поганому – виросла на 4% до 40% внаслідок надмірних опадів та хвороб рослин.
Світові ціни на кукурудзу найближчими місяцями залишатимуться під тиском погодних чинників, тому можливі спекулятивні стрибки, хоча в цілому на ринок впливають значні запаси та скорочення попиту.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом