Експорт соєвого шроту з США у 2024/25 МР сягне рекордного рівня
За оцінками МСГ США, експорт соєвого шроту з країни у 2024/25 МР третій поспіль сезон оновить рекордний показник та сягне 15,7 млн т (+9,5% у порівнянні з 2023/24 МР), незважаючи на відновлення поставок з найбільшого світового експортера шроту – Аргентини після низького врожаю минулого року, коли експорт шроту зменшився до 18-річного мінімуму. Нарощуванню експорту також сприяє збільшення переробки сої.
В Аргентині вже обмолочено 50% посівів сої, і обсяг виробництва має майже двічі перевищити торішній, хоча й буде дещо нижчим, ніж очікувалося. Завдяки цьому експорт аргентинської дроблянки та шроту виросте у 2023/24 МР на 17% та 18% відповідно, а у 2024/25 МР ще на 13% та 12% до 4-річного максимуму.
Водночас сприятиме нарощуванню експорту шроту з США буде зниження конкуренції з боку Бразилії, яка у 2025 р активно поставлятиме сою до Китаю.
Останніми роками великі покупці соєвого шроту, особливо країни Азії, Близького Сходу та Північної Африки, суттєво збільшили потужності по переробці сої, що знизить їх потребу в імпортному шроті. Але американський шрот буде привабливим для імпортерів завдяки низький ціні, як і шрот з Південної Америки.
За прогнозом МСГ США, у 2024/25 МР середня ціна на соєвий шрот знизиться у порівнянні з попереднім сезоном на 13% до 330 $/т. У середу в Чикаго ф’ючерси торгувалися по 371,7 $/т, що на 14% поступається торішньому рівню, але на 15% перевищує річний мінімум.
У США частка переробки сої в загальному обсязі її споживання поступово зростає, і у 2024/25 МР сягне 56%, за оцінками МСГ, що стане найвищим показником з 2007/08 МР. Збільшення Китаєм закупівель сої з Бразилії призвело до того, що США зменшили експорт сої та збільшили її переробку.
Якщо починаючи з 2017/18 МР та по 2020/21 МР обсяги переробки сої у США перевищували прогнози МСГ, то в наступні три сезони вони дещо знизилися. У квітні обсяг переробки сої у США серед членів NOPA (частка яких у виробництві сої в США сягає 95%) вперше у цьому сезоні не сягнув місячного рекорду та склав 166 млн бушелів при прогнозі 183 млн бушелів.
Минулого місяця кілька заводів були зупинені на планове технічне обслуговування, а рентабельність переробки була найнижчою за кілька останніх років, що потенційно може вплинути на обсяги виробництва. У поточному сезоні ціни на сою впали до багаторічних мінімумів, а соєва олія постраждала внаслідок негативної динаміки на ринку відновлювальних видів палива.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом