Експорт пшениці та ріпаку з Австралії зросте
Сільськогосподарське виробництво Австралії, від пшениці до ріпаку та яловичини, готове до ще одного успішного року після того, як дощі в 2022 році затопили поля, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Дощі в 2022 році, надмірні в регіонах східного узбережжя, поповнили запаси поливу та підвищили вологість ґрунту, створивши міцну основу для виробництва, йдеться у звіті Rabobank. Сільськогосподарська галузь, ймовірно, побачить хороші, але не рекордні ціни в 2023 році на тлі високих витрат і глобальної рецесії.
Австралія є другою у світі країною-експортером пшениці, каноли та яловичини. Її важливість як постачальника ще більше зросла після війни росії в Україні та погодних умов, які скоротили глобальні поставки. Високий врожай пшениці допоміг знизити світові ціни в 2022 році з березневого рекорду.
Повернення до більш нормального рівня виробництва було висвітлено в окремому звіті Fitch Solutions 9 лютого 2023 року. Очікується, що врожай пшениці знизиться на 18% в сезоні 2023/24 з рекордних 40 млн тонн в сезоні 2022/23, оскільки закінчаться дощі та Ла-Нінья і запанують більш нейтральні погодні умови. Сівбу пшениці проводять з квітня по червень.
Rabobank очікує, що світові ціни на пшеницю та кукурудзу знизиться до середини 2023 року, оскільки в Бразилії зібрано високий врожай кукурудзи, а потенційна рецесія скоротить попит. В другому півріччі 2023 року очікується зростання цін на пшеницю через скорочення поставок із Чорноморського регіону, тоді як ціни на кукурудзу продовжують знижуватися.
Очікується, що площі сівби озимої пшениці в Україні в 2023 році скоротяться на 10-20%, а посуха в росії робить черговий рекордний врожай малоймовірним, повідомили в Rabobank. Крім того, врожай в Австралії буде нижчим з року в рік.
Світові поставки ріпаку значно покращилися, а кінцеві запаси в Канаді, Європі та Австралії будуть більш ніж на 70% вище, ніж рік тому, до середини 2023 року, пом’якшуючи глобальну кризу олійних культур, повідомляє Rabobank.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом