Експерт назвав залізничні ділянки, які можна перевести на євроколію за 1-2 роки
Переведення всієї залізничної системи України на європейську колію займе багато часу. Горизонт планування може сягати 30–40 років. Проте є окремі проєкти, які можна реалізувати за 1-2 роки, і це сприятиме вирішенню проблеми перевезень.
Про це розповів заступник міністра фінансів України Олександр Кава.
«Більше того, у нинішній ситуації варто звернути увагу на застосування збудованої ще за радянських часів інфраструктури євроколії, яка не використовувалася 30 років. Це і найглибше проникнення євроколії від кордону з Польщею до Ягодина на 70 км, а також 103-кілометрова ділянка Дякове – Берегове – Батьово – Чоп із відгалуженням Батьово – Мукачево на Закарпатті. Кожна зі згаданих станцій може стати великим чи маленьким логістичним хабом, із залученням інвестицій та створенням нових робочих місць», — пояснив Кава.
Серед проєктів, які можуть реалізувати найближчим часом, експерт назвав також уже підготовлений у 2021 році проєкт євроколії до Львова.
«У рамках цього проєкту також у західному передмісті Львова варто збудувати для поїздів європейської колії вантажну станцію, інтегровану з логістичними терміналами та виробничими підприємствами», — наголосив експерт.
Ще один проєкт — відновлення євроколії на ділянці 20 км між Чопом та Ужгородом. Також Кава звертає увагу на ділянку від прикордонної станції Вадул-Сірет до Чернівців протяжністю 42 км, яка може забезпечити доставку наших товарів до чорноморських та середземноморських портів.
«За умови правильної організації процесів, вже до кінця цього року частина з описаних проєктів може бути реалізована. Це зі свого боку сприятиме вирішенню нагальних проблем із перевезеннями, що виникли через війну», — зазначив Кава.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом