Дунай має стати внутрішньою річкою ЄС, — очільник МЗС Австрії
Міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг переконаний, що всі країни Дунайського регіону мають бути членами Євросоюзу. На цьому глава австрійського МЗС наголосив під час відкриття 13-го щорічного Форуму Стратегії ЄС для Дунайського регіону (EUSDR) у Відні.
«Ми хочемо, щоб Дунай став внутрішньою річкою ЄС», — заявив Александер Шалленберг.
За його словами, Дунайський регіон має бути у пріоритеті порядку денного Єврокомісії, а EUSDR — «випробувальною лабораторією для членства в ЄС».
Александер Шалленберг також підкреслив, що агресивна війна рф проти України, зокрема, засвідчила, що «розширення є нашим найбільшим геополітичним інструментом, і його треба використовувати».
Австрійський міністр також засудив російські обстріли української інфраструктури України та перешкоджання рф свободі судноплавства в Україні. Він назвав «неймовірно цинічним» той факт, що очільник Кремля використовує продовольство як зброю.
На цьому тлі Александер Шалленберг наголосив на важливості підтримки «шляхів солідарності» для експорту сільськогосподарських товарів з України, зокрема і Дунаєм. На його переконання, Дунай може також стати важливим логістичним вузлом у зворотному напрямку під час відновлення України.
Зауважується, що Стратегія ЄС для Дунайського регіону (EUSDR) — це друга макрорегіональна стратегія ЄС, прийнята Єврокомісією в 2010 році та схвалена Радою Європи у 2011-му. Ця стратегія об’єднує 14 країн, розташованих у басейні річки Дунай: дев’ять країн-членів ЄС: Австрія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Німеччина (землі Баден-Вюртемберг та Баварія), Угорщина, Словаччина, Словенія та Румунія — і п’ять країн, які не входять до ЄС: Боснія та Герцеговина, Молдова, Чорногорія, Сербія, Україна (Одеська, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська області). Австрія головує у Стратегії ЄС для Дунайського регіону у 2024 році.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом