Дозволи місцевих рад на будівництво систем меліорації скасують
Кабінет Міністрів України пропонує скасувати дозволи місцевих рад на спорудження систем меліорації, а також погодження Держрибагентства на будівництво чи інші роботи в акваторії морських рибних портів.
Відповідні норми містяться у проєкті змін до законодавства, схвалених урядом на засіданні 24 травня 2024 року в межах реформи дерегуляції, говориться у повідомленні Міністерства економіки України.
«Продовжуємо працювати над втіленням рекомендацій Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції. Уряд підтримав законопроєкт, який скасовує застарілі та неактуальні регуляторні інструменти. Зокрема, це дозвіл сільських, селищних, місцевих рад на будівництво меліоративних систем. Нині таке будівництво здійснюється за загальними нормами та вимогами, які передбачають отримання бізнесом загального дозволу на будівництво, що безоплатно надається органом державного архітектурно-будівельного контролю. Тому потреба отримувати додаткові дозволи від місцевої влади несе лише додаткове навантаження на бізнес та збільшує корупційні ризики. Ми пропонуємо це прибрати із законодавства», — пояснив заступник міністра економіки Олексій Соболев.
Окрім того, проєктом закону пропонується удосконалити законодавство про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів. Зокрема, скасувавши погодження Держрибагентства на будівництво або будь-які інші роботи на території та акваторії рибного морського порту. Як зазначив Олексій Соболев, ця норма теж є застарілою, вимоги до надання такої послуги в законодавчому полі відсутні.
Схвалений урядом законопроєкт був напрацьований Мінагрополітики спільно з експертами Офісу ефективного регулювання за результатами розгляду відповідних питань МРГ з дерегуляції. Документ набуде чинності після ухвалення Верховною Радою, підписання Президентом України та опублікування.
Зазначається, що міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності вже переглянула понад 1300 регуляторних інструментів для бізнесу, з них 456 рекомендовано скасувати, 584 — спростити. Наразі скасовано вже понад 100 інструментів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом