Дощі затримують збирання сої у Південній Америці та знижують прогнози виробництва
Активне збирання сої у Південній Америці збільшує пропозиції на світовому ринку, але біржові котирування все ще перевищують психологічний рівень 12 $/бушель.
Увага трейдерів прикута до Бразилії та Аргентини, де урожай сої за будь-яких погодних умов перевищить торішній на 15-18 млн т.
За даними AgRural, на 21 березня соя в Бразилії зібрана на 69% площ (70% торік), і наразі збирання іде в регіоні Матопібі та південному штаті Ріу-Гранді-ду-Сул, де зафіксована гарна урожайність.
Сівбу кукурудзи другого урожаю в Бразилії завершили раніше, ніж торік, і загалом погода сприяє розвитку посівів, хоча у штаті Парана та на півдні Мату-Гросу-ду-Сул кількість опадів недостатня.
Представник USDA в Бразилії знизив прогноз виробництва сої у 2023/24 МР з 158,5 до 152,6 млн т (155 млн т у березневому звіті USDA, 162 млн т торік) внаслідок низької урожайності в центральних регіонах. Водночас він вважає, що у 2024/25 МР завдяки відновленню урожайності виробництво сої виросте до 157,5 млн т.
В Аргентині минулого тижня випало 10 дюймів опадів, що затримало збирання урожаю та подекуди затопило поля. За даними Торговельної палати Росаріо, кукурудза в країні зібрана на 8% площ (15% в середньому), а збирання сої ще не розпочалося. Найближчими тижнями очікується суха та тепла погода, яка дозволить прискорити збирання. Наразі 70% посівів сої знаходяться в умовах оптимального зволоження.
Зернова біржа Буенос-Айресу (BAGE) залишила прогноз урожаю сої в Аргентині на рівні 52,5 млн т (50 млн т у березневому звіті USDA, 25 млн т торік), незважаючи на нещодавню хвилю сухої та спекотної погоди. Водночас експерти ФАС USDA знизили прогноз урожаю сої в Аргентині у 2023/24 МР на 1 до 49,5 млн т.
Травневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго після п’ятничного падіння вчора виросли на 1,4% до 12,9 $/бушель або 444 $/т на прогнозах зменшення урожаю в Бразилії.
Експорт сої з США у 2023/24 МР склав 36,55 млн т (із прогнозованих USDA 46,8 млн т), що на 8,4 млн т поступається торішнім темпам.
Трейдери проводять спекулятивні купівлі ф’ючерсів в очікуванні звіту по запасах та площах сівби, сподіваючись, що прогноз Outlook Forum про збільшення площ під соєю з торішніх 83,6 млн акрів до 87,5 млн акрів не виправдається, і зростання цін продовжиться.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом