Дощі затримали жнива на Черкащині

Джерело:  AgroTimes
жнива

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології, з початку жнив в області вже випало від 30 до 100 мм, або 40-160% місячної норми. Найбільше опадів зафіксувала метеостанція Чигирин, більшість – в межах місячної норми.

Про це інформує Департамент агропромислового розвитку Черкаської ОВА.

Однозначно, першим наслідком дощової погоди стала затримка збиральної кампанії, в першу чергу озимого ячменю, ріпаку та гороху, які практично скрізь дозріли ще на початку липня. Відомо, що перестоювання на корені, а також тривале перебування у валках призводить до істотного підвищення осипання зерна і погіршення його якості.

Тривале збирання врожаю сприяє збільшенню пошкодження зерна клопом-черепашкою. Якщо в період збирання має місце затяжна дощова погода, підвищується інтенсивність дихання зерна, на колосках та на поверхні зернівок розвивається шкідлива мікрофлора. Це призводить до біологічних втрат врожаю та зниження ряду показників якості зерна: натури, його маси, скловидності, вмісту білка та клейковини.

Другим – підвищення вологості зерна. Умов для швидкого висихання зерна немає – відносна вологість повітря підвищена, температура повітря невисока, дощі випадають періодично, а їх кількість з початку жнив на більшості площ значна і відповідає місячній нормі, місцями навіть більше. А значить є можливість враження зерна грибковими хворобами.

Однак, наразі катастрофічних наслідків, що позначаться на врожаї зернових в області немає. За спостереженнями агрометеорологів області, полягання зернових культур спостерігається лише на окремих площах, пошкоджень с. -г. шкідниками та хворобами, проростання зерна під час збирання не відмічається.

Що стосується пізніх культур (кукурудзи, соняшнику), для яких потреба у волозі наразі найбільша, навпаки з покращенням вологозапасів грунту та припиненням спеки, відчутно покращилися види на врожай. Проблеми – полягання та пошкодження рослин градом, площі з недостатніми вологозапасами грунту – є, але вони локальні.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!