Дощі у США, Аргентині та Бразилії покращують стан посівів та знижують тиск погоди на котирування
Цього тижня на більшій частині Середнього Заходу та Рівнин США панувала погода з вищими за норму температурами та рясними опадами, яка триватиме і наступного тижня. В окремих регіонах пройде сніг, а температури знизяться, що сприятливо вплине на посіви озимої пшениці.
У центральній Бразилії кількість опадів виросла, тоді як на півдні зменшилася, що сприяє розвитку посівів сої. Прогнози урожаю сої у центральному штаті Мато-Гросу різко знижені, але загальне виробництво сої в країні поки оцінюється на рівні минулого року – 156-158 млн т.
В Аргентині кілька тижнів ідуть потужні зливи, сприятливі для посівів сої та кукурудзи. Вони продовжаться і наступного тижня, а також у січні. На тлі гарної погоди аналітики підвищують прогнози урожаю, а також оцінки площ сівби, оскільки лібералізація валютного ринку країни збільшить доходи фермерів завдяки нарощуванню експорту сої та кукурудзи найближчим часом.
В Європі після кількамісячних дощів погода стала більш сухою. У Франції через надмірні опади площі сівби пшениці скоротилися на 10%, а суха погода в Іспанії та Італії негативно впливає на розвиток посівів озимої пшениці. Загалом погода на континенті сприяє накопиченню вологи та розвитку посівів озимини.
В рф озиминою засіяно на 1 млн га більше, ніж торік, а стан посівів значно кращий, ніж в середньому за 5 останніх років, що дозволить у 2024 р отримати третій поспіль високий урожай.
В Україні, за даними НААН, стан посівів озимини переважно добрий та задовільний. Температури перевищують норму, а періодичні дощі поповнюють запаси ґрунтової вологи. Якщо температури перевищать 8-10 оС, то рослини можуть вийти із стану зимового спокою, але це позитивно вплине на розвиток пізніх посівів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом