Дощі у Південній Америці покращують перспективи урожаю, але експерти знижують прогнози виробництва
Дощі в Аргентині, Бразилії та Австралії почалися надто пізно, тому незважаючи на покращення стану посівів, досягнути попередніх оптимістичних прогнозів виробництва вже не вдасться.
У центральній Бразилії кількість опадів все ще менша за норму, але в усьому регіоні ідуть розсіяні зливи, яких достатньо для розвитку посівів сої та кукурудзи. У південних штатах залишається надлишок опадів, що не сприяє розвитку посівів. Наступного тижня інтенсивність дощів знизиться на півдні та в центрі країни, що затримає сівбу у центральних регіонах.
Агенція Conab знизила прогноз урожаю сої в Бразилії на 1,4% до 160,2 (158 торік) млн т, а кукурудзи – на 0,5% до 118,5 (137) млн т, тоді як USDA оцінює їх у 163 та 129 млн т відповідно.
В Аргентині наступного тижня триватимуть розсіяні дощі, сприятливі для завершення сівби та розвитку посівів сої та кукурудзи. Експерти Refinitiv Commodities Research знизили у порівнянні з попередніми оцінками прогноз виробництва кукурудзи у 2023/24 МР на 3% до 51,9 (34 торік) млн т, які планують зібрати з 8,2 млн га. Тоді як USDA оцінює виробництво кукурудзи у 55 млн т. Покращення погодних умов в провінціях Буенос-Айрес, Санта-Фе та Ентре-Ріос не компенсувало негативні наслідки поганої погоди в інших регіонах, зокрема у провінції Кордова. Тому прогноз виробництва сої в Аргентині у 2023/24 МР також знижено на 4% до 46,5 (25) млн т, які будуть зібрані з 16,9 млн га, а прогноз урожаю пшениці залишено на рівні 14,8 (12,6) млн т. Нагадаємо, що USDA оцінює виробництво сої у 48 млн т.
На Середньому Заході та Рівнинах США зберігаються вищі за норму температури з періодичними опадами, сприятливими для розвитку посівів озимини. Наступного тижня температури підвищаться ще більше і залишатимуться високими до кінця місяця, що знизить споживання нафти та газу і, відповідно, ціни на них.
В Європі потужні опади, зокрема й у південних регіонах, покращують стан посівів озимих пшениці, ріпаку та ячменю.
В Австралії у листопаді кількість опадів на 38% перевищила норму, що різко погіршило якість урожаю пшениці, хоча й покращило стан посівів інших культур.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом