Дощі подекуди спричинили масовий розвиток хвороб зернових
Аномальна кількість вологи, що спостерігались протягом поточного тижня, сприяла масовому розвитку та поширенню хвороб, насамперед у загущених посівах озимих та ярих зернових колосових культур.
Про це йдеться в щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Так, борошниста роса, септоріоз охопили 5-17 макс. до 26% (Закарпатської, Миколаївської обл.) рослин. Гельмінтоспоріоз, темно-бура плямистість, осередково піренофороз, ринхоспоріоз, інші плямистості уразили 2-18% рослин. Бура листкова іржа виявлена на 2-15, осередково 22% рослин.
Кореневі гнилі уразили 3-16% рослин. У господарствах Закарпатської, Чернігівської областей на вівсі розвивається червоно-бура плямистість (3-8% рослин).
За вологої погоди розвитку набули хвороби колоса. В окремих господарствах Дніпропетровської, Закарпатської, Київської, Львівської, Одеської, Рівненської областей фузаріозом та септоріозом уражено 0,3-3% колосся. В Одеській області відмічається ураження озимої пшениці оливковою пліснявою, хворобою уражено 1-3% колосків.
Захворювання спостерігаються насамперед на загущених посівах полів зернових культур, які вирощуються по стерньовим попередникам.
Вчасно проведений захист колосу має вирішальне значення для отримання якісного та високого врожаю: якщо розглядати як органи рослини впливають на формування врожаю, то на колос припадає до 45%, тобто майже половина майбутнього врожаю залежить саме від колосу. За появи фузаріозу йдеться не лише про втрачений врожай, а й про небезпеку від ураження мікотоксинами.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом