Добрива в Україні є, проблема в фінансовій можливості його купити і логістиці — думка
Дефіцит мінеральних добрив в Україні не настільки критичний, як проблеми з логістикою та наявністю вільних коштів у аграріїв, які не мають змоги продати зерно зі складів.
Про це йдеться у матеріалі «Віталій Попов: Дефіциту добрив немає, проблема — в логістиці».
«Значного дефіциту я не бачу. Наявні певні продукти в різних куточках України. Але однією з найбільших проблем є відсутність логістики. Наприклад, з досвіду нашої компанії. Мій товар перебуває в порту Миколаєва. А ця позиція потрібна, скажімо, в Полтаві чи Синельниковому Дніпропетровської області. Сьогодні на його доставку потрібно десь 3-4 доби, з урахуванням об’їзних шляхів і комендантських годин у певних місцях, де машина вночі стоятиме», — розповідає Віталій Попов, власник ТОВ «УТК ХимАльянс».
Друга проблема, зазначає підприємець, — не на всіх автозаправних станціях є пальне. Тож виникає криза дозаправки.
І третя проблема — більшість водіїв пішли в армію. Нема кому сідати за кермо.
«У нашій компанії, наприклад, зараз декілька машин залишились без водіїв. В сукупності вся логістика значно ускладнюється, вантаж іде дуже довго», — наголошує пан Віталій.
Тобто якщо аграрій хоче закупити добриво, то він його знайде — навіть через «сарафанне радіо», але ось отримати його — це вже значна складність.
«Це один бік. Але є і другий. Фінансовий. Багато аграріїв не можуть продати своє зерно, щоб отримати кошти і розплатитись за добриво. На складах залишилося ще чимало урожаю, але реалізувати його і відправити покупцю — неможливо», — каже власник ТОВ «УТК ХимАльянс».
А так, за його словами, основні необхідні для весняних робіт продукти — карбамід, амофос, КАС — є в цілком достатній кількості.
«У нас, правда, КАСу вже немає, сьогодні останній продали, просто кинувши інформацію у соцмережі і буквально за день реалізували 1,5 тис. тонн, — резюмував підприємець. — А карбамід, сульфат амонію, РКД поки що є і вони доступні».
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом