Для українських аграріїв вкрай важливим є відновлення дії “зернової угоди”, оскільки вже починаються осінні жнива й осіння посівна кампанія
З українських портів в Одеській області вже вийшло 4 судна після розірвання росією «зернової угоди». Кораблі пройшли 12-мильною зоною, і росіяни не могли вплинути на це попри погрози. Цим же коридором в Україну можуть заходити судна для вивезення української агропродукції, якщо у наших сил оборони буде достатньо засобів для їхнього прикриття, а до гарантування безпеки долучаться інші держави, зокрема й ті, що входять до акваторії Чорного моря.
Про це сказав народний депутат, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.
«Нові судна можуть входити і виходити в українські порти, але для цього має бути спільна робота багатьох держав. Зараз Україна активно працює в цьому напрямку і на рівні парламенту, і Кабінету Міністрів, і Офісу Президента. Ми чекаємо на відповіді, на позицію світової спільноти, оскільки експорт – це одне з найболючіших питань для наших аграріїв. Урожай збирається, починаються осінні жнива й так само осіння посівна, а для цього потрібні кошти», – зазначив політик.
Він також додав, що актуальною залишається ініційована Президентом Володимиром Зеленським гуманітарна програма Grain from Ukraine, яка покликана запобігти голоду в країнах Африки та Азії.
«Ця програма важлива як для світу, так і для українських фермерів, які мають додаткову можливість збувати свою продукцію. Крім того, ми хочемо зробити так, щоб усі фермери – від малого до великого, які зареєстровані у держагрореєстрі, – могли взяти участь у державних закупівлях. Це потрібно для того, щоб не лише великі компанії, а й малі фермери мали можливість постачати свою продукцію всередині країни, зокрема для забезпечення наших Збройних сил», – наголосив народний депутат.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом