Цього року Україна матиме 5 млн тонн перехідних залишків агропродукції
Україна наполягає на необхідності забезпечення вільного руху агропродукції країнами ЄС, це створить рівні умови для всіх аграріїв, що у свою чергу призведе до збільшення обсягів торгівлі, зниження витрат на логістику та, зрештою, підвищення прибутковості для наших фермерів. Про це наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час панельної дискусії на Міжнародній зерновій конференції Grain Ukraine.
Він підкреслив, що український аграрний сектор є висококонкурентоспроможним з точки зору собівартості виробництва, і доступ до ринку Європейського Союзу є важливим для зростання галузі. “Завдяки пролонгованій угоді про вільну торгівлю ми маємо можливість розширити нашу торгівлю та підняти економіку. Однак проблема налагодження експорту для таких с/г культур, як соняшник, пшениця, кукурудза та ріпак у деяких країнах Європейського Союзу, може обмежити наш доступ до цього ринку. Це вплине не лише на український аграрний сектор, а й на економіку цих конкретних країн, які втрачають можливість торгувати з нами”, – вважає Тарас Висоцький.
Крім того, доступ до глобальних ринків через зерновий коридор диверсифікує можливості збуту для українських аграріїв, обмежуючи нашу залежність від одного ринку та забезпечуючи подальше економічне зростання. “Нам потрібно працювати разом із нашими іноземними партнерами та знаходити спільну мову, щоб забезпечити розвиток аграрного сектору”, – зазначив Тарас Висоцький.
Перший заступник міністра також зауважив, що цього року ми не матимемо таких великих кінцевих запасів зернових та олійних культур, як торік. За його словами, минулого року на 1 липня ми мали близько 22 млн тонн запасів. Цього року їх буде 5 млн тонн. “Це наш середньостатистичний довоєнний показник, але ми маємо бути впевнені, що зможемо експортувати обсяги нового врожаю, збір якого розпочнеться за декілька тижнів”, – сказав Тарас Висоцький.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом