Ціни на зернові в Польщі походять від цін на світових біржах, закриття кордону з Україною не вплине на ринок — польський аналітик
Закриття кордону з Україною, яке пропонують польські фермери, не вплине на зерновий ринок Польщі. Ціни в Польщі походять від цін на світових біржах, зокрема від паризької біржі MATIF, на основі якої формується ціна на зерно у внутрішніх портах. Портові ціни є визначальними для цін в інших регіонах країни.
Про це розповів польський аналітик Мирослав Марчіняк в інтервʼю для видання Onet.pl.
«Звернемо увагу на ще одне важливе питання. Восени 2022 року, коли імпорт українських зернових до Польщі був найбільшим, ціни в Польщі були на історично високому рівні. Фермери могли продавати пшеницю, кукурудзу або ріпак за дійсно високими цінами. Але вони цього не робили. Тому що вони очікували ще більш високих цін», — зазначає Марчіняк.
Він додав, що тодішній віце-прем’єр-міністр Польщі Генрик Ковальчик говорив фермерам «не продавайте, бо буде ще дорожче».
За словами Марчіняка, коли польський уряд у квітні 2023 року запровадив односторонню заборону, імпортувати зерно з України вже було невигідно.
Як повідомлялося раніше, Україна у квітні-травні має відправити через Польщу транзитом близько 450 тис. т законтрактованого зерна.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом