Ціни на зерно в Європі, ймовірно, впадуть через добрий урожай пшениці

Джерело:  Feedlot
колоски

Ціни на зерно в Європі, ймовірно, продовжать падати цього року, оскільки суттєве зростання виробництва у більшості регіонів Європейського союзу допомагає послабити тиск, що за останній рік склався на зернових ринках.

У новому звіті французької сільськогосподарської консалтингової компанії Strategie Grains у четвер говориться, що ціни мають знизитися через збільшення виробництва пшениці: очікується, що в Європі в 2023-2024 роках буде вироблено 128,9 млн. метричних тонн пшениці порівняно зі 125,2 млн. тоннами, виробленими минулого року.

Ціни на пшеницю в Парижі в четвер склали 251,25 євро (275,24 долара США), знизившись на 18,8% порівняно з минулим роком, оскільки останнім часом на ціни чинив тиск добрий урожай у Росії та Австралії.

Аналогічно, велике виробництво ячменю та кукурудзи, ймовірно, знизить індекси на це зерно. Виробництво ячменю очікується на рівні 51,6 млн. тонн у сезоні 2023-24 рр. і особливо не зміниться порівняно з попереднім роком, у той час як виробництво кукурудзи має зрости з 52 млн. тонн до 62,7 млн. тонн.

Наразі Іспанія є єдиним великим регіоном вирощування, що має проблеми з погодою: рейтинги врожаю пшениці та ячменю погіршуються щотижня через невелику кількість опадів, йдеться в повідомленні консалтингової компанії.

Strategie Grains заявила, що падіння цін відбувається на тлі геополітичних побоювань, які продовжують впливати на ринки зерна.

У звіті наголошується, що загроза Росії вийти з Чорноморської зернової ініціативи та вихід західних експортерів зерна з Росії є ключовими подіями, які могли вплинути на ціни. Однак наразі сильний експорт із Чорного моря, особливо український експорт до Польщі, чинить тиск на ціни, зазначає Strategie Grains.

Варто зазначити, що консалтингова компанія бачить лише скромне зростання споживання у секторі кормів для тварин, при цьому зростання витрат та висока інфляція особливо впливають на свинарство. Тим не менш, споживання кормів для птиці, ймовірно, відповідатиме середньому п’ятирічному показнику.

Тим часом загальне споживання зернових, ймовірно, становитиме 151 мільйон метричних тонн, що на 0,6 мільйона тонн більше, ніж у 2022-2023 роках.

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!