Ціни на свинину в Китаї падають, попри спроби накопичити запаси
Ціни на свиней та свинину в Китаї продовжують знижуватися під тиском низького попиту та досить великого обсягу пропозицій, – повідомляє Agrisensus.
Так, протягом останнього тижня середня ціна на свиней впала на 1,3% (-46% за рік) до 23,72 юаня/т або 3,35 $/кг, а на свинину – на 0,5% (-35,5% за рік) до 24,81 юаня/т.
На позаминулому тижні ціни на свиней та свинину виросли на 1,2% та 0,2% відповідно, що дало тваринникам надію на те, що ціни почали відновлюватися. Але нове зниження котирувань зруйнувало ці сподівання.
Співвідношення цін на свинину та зерно в Китаї останнім часом складало 5:1 або 6:1, тоді як точка беззбитковості складає 7:1. Це означає, що тваринники отримують значні збитки. Тому уряд оголосив, що задля підтримки цін придбає до держрезервів 10 тис т мороженої свинини. Це стане третьою подібною закупівлею у поточному році.
Ситуація у тваринництві вплинула на ринок соєвого шроту, ціна на який протягом тижня впала з 4008 до 3938 юаня/т. Продажі соєвого шроту за тиждень зменшилися з 739,2 тис т до 418,4 тис т.
Надлишок пропозицій свинини в країні обумовлений тим, що великі тваринницькі компанії почали продавати м’ясо раніше звичних термінів через побоювання спалахів АЧС та інших хвороб, а також через гостру потребу у коштах.
Водночас попит на свинину виявився нижчим, ніж зазвичай, оскільки внаслідок високої температури повітря домогосподарства ще не приступили до консервування м’яса. Традиційно китайці активно купують свинину для готування їжі на період святкування Китайського Нового року. Крім того, на попит негативно вплинуло поширення грипу та ОРВІ на півночі країни.
За даними Мінсільгоспу країни, поголів’я свиноматок зменшилося з 43,67 млн голів у січні до 42,1 млн голів наприкінці жовтня, що на 3,9% поступається торішньому показнику. У міністерстві вважають, що тваринництво залишається під подвійним тиском відтоку капіталу та погашення боргів, тому виробничі потужності можуть суттєво скоротитися.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом