Ціни на сою в Україні зростають на тлі шаленого експортного попиту та стримування продажів виробниками
За даними агенції AgRural, станом на 23 листопада соєю в Бразилії засіяно 74% запланованих площ, що є найнижчим показником останніх 8 років та значно поступається торішнім 87%.
Посівні роботи затримують надмірні опади у південному штаті Ріу-Гранді-ду-Сул, тоді як для центрального штату Мату Гросу, де засіяно вже 98% площ, через дефіцит вологи знову знижено прогнози урожаю.
Агенція AgRural знизила прогноз виробництва сої у 2023/24 МР з 164,6 до 163,5 млн т та може знову переглянути оцінки, якщо погодні умови найближчим часом не покращаться.
Агенція Safras&Mercado знизила прогноз виробництва сої з 163,25 до 161,4 млн т, хоча площі сівби виростуть на 2,1% з 44,68 до 45,62 млн т, а середня урожайність може сягнути 3,55 т/га.
Експерти Hedgepoint знизили свою оцінку урожаю сої в країні на 2,2 млн т до 160,1 млн т.
Інтенсивність опадів у штатах Мату-Гросу та Гояс збільшилася, але їх кількість недостатня для нормального розвитку посівів, тому урожайність сої буде нижча, ніж торік.
Минулого тижня січневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго впали на 2,9% до 488,6 $/т, що лише на 1,8% перевищує рівень минулого місяця, коли почалося спекулятивне зростання котирувань.
Темпи експорту сої в поточному сезоні на 11% поступаються торішнім, а ціни на соєву олію у США впали на 4% після рішення суду про скасування обов’язкового викупу біопалива для змішування дрібними нафтопереробними заводами. Все це послабило спекулятивний тиск на ціни.
В Україні ціни на сою зростають на тлі шаленого експортного попиту та стримування продажів виробниками, які очікують зростання цін до 500 $/т з доставкою в порт, як було наприкінці сезону 2022/23.
Трейдери пропонують за сою з доставкою до портів Чорного моря або Дунаю 420-440 $/т або 17300-17800 грн/т, що змушує переробників підняти ціни до 17000-17500 грн/т з доставкою на завод.
Аргентина наприкінці грудня збільшить поставки сої на світовий ринок, а у січні збирати та експортувати сою почне Бразилія, що посилить тиск на котирування та призведе до зменшення світового попиту, зокрема й на українську сою, яка різко виросла у ціні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом