Ціни на сою в Китаї опускаються слідом за цінами в Бразилії на тлі рекордного урожаю
За даними аналітиків Platts (S&P Global Commodity Insights), протягом 4-10 квітня ціни на сою в Китаї впали на 3,9% до 551,98 $/т CFR, а премія у порівнянні з травневими контрактами на чиказькій СВОТ знизилася до 0,05 $/бушель, що є найнижчим показником за перший місяць поставок з Бразилії.
Протягом місяця попит на поставки бразильської сої дещо знизився. Так, попит на поставки у травні зменшився з 10 до 9 млн т, а на поставки у червні – з 9 до 8 млн т. На травневі поставки покрито лише 82% попиту, а на червневі – менше 35%, оскільки китайські переробники стримують закупівлі в очікуванні подальшого зниження цін.
Рентабельність переробки сої в Китаї складає 30-40 юанів/т або 4-6 $/т з відвантаженням у травні, тому закупівлі мають активізуватися.
За даними S&P Global, соя в Бразилії зібрана на 83% площ, що відповідає середньому 5-річному рівню, проте фермери не бажають реалізовувати її за низькими цінами, тому наразі продажі складають лише 45-50%.
Бразильська соя з поставкою у травні на FOB Santos торгується на 1,35 $/бушель або 50 $/т дешевше, ніж травневі ф’ючерси на чиказькій СВОТ, що є найнижчим з 2018 року показником першого місяця сезону. Поставки на FOB Paranaguá торгуються на 1,45 $/бушель або 53,3 $/т дешевше, ніж травневі ф’ючерси на СВОТ, що є історичним мінімумом, – повідомляє Platts.
Цього тижня зниження цін прискорилося на тлі скорочення попиту з боку Китаю, який є найбільшим світовим імпортером сої та основним покупцем олійних культур з Бразилії. При цьому збільшення поставок нового урожаю до портів посилює тиск на внутрішні ціни в Бразилії, що в свою чергу, надалі опускатиме ціни в Китаї, навіть попри дефіцит поставок сої.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом