Ціни на сою та кукурудзу в Чикаго знизилися у вівторок
Єврокомісія має намір інтенсифікувати роботу спільної Координаційної групи, утвореної для вирішення питань, пов’язаних із експортом українського продовольства до 15 вересня, коли мають бути припинені обмеження ЄС щодо експорту українського збіжжя у п’ять країн Про це на брифінгу заявила речниця Єврокомісії з питань сільського господарства та торгівлі Міріам Гарсія Феррер.
«Зустріч Платформи відбулася вчора, щоб знову обговорити, якими є можливості для збільшення можливості «коридорів солідарності», якими є альтернативні шляхи та фінансові можливості для покращення транспортного сполучення. Ми проводитимемо (такі зустрічі – ред.) частіше до 15 вересня, щоб мати добрі результати, які забезпечуватимуть належну роботу цієї системи», — зазначила речниця.
Феррер зауважила, що для ЄК дуже важливо продовжувати демонструвати повну підтримку та солідарність з Україною, щоб вона могла продовжувати торгувати зі світом та підтримувати глобальну продовольчу безпеку.
Вона нагадала, що згадані захисні заходи проти експорту українського продовольства є тимчасовими та обмеженими, вони мають бути припинені до 15 вересня та поширюються на чотири види продукції, серед яких пшениця, кукурудза, насіння соняшника та ріпаку. Торгівля цими товарами у п’яти сусідніх з Україною країнах ЄС дійсно заборонена, але триває транзит цих товарів як на інші європейські, так і на світові ринки.
Речниця наголосила на необхідності пошуку конструктивних рішень для цих проблем та утрималася від спекуляцій щодо можливих дій ЄС після 15 вересня, зокрема в контексті наміру Польщі та Венгриї запровадити односторонні обмеження проти українського аграрного експорту, якщо такі обмеження не будуть погоджені на рівні ЄС.
Речниця повідомила також, що цієї неділі робоча група Єврокомісії за участю членів команди виконавчого віце-президента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, який відповідає за діяльність Координаційної платформи, здійснить візит до Румунії, щоб на місці оцінити можливість збільшення пропускної спроможності румунських портів до 4 млн т. на місяць.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом