Ціни на сою нового урожаю залишаються під тиском збільшення виробництва в Бразилії
На ринку сої в поточному сезоні склалася незвична ситуація, коли на тлі низького урожаю в Аргентині та збільшення попиту у США ціни на американську сою перевищили ціни на зазвичай преміальну бразильську сою, що дозволило Китаю активізувати імпорт дешевої сої з Бразилії.
Скорочення експорту сої старого урожаю з США стримує ціни на новий урожай, навіть попри не надто сприятливі для нового урожаю умови у США.
За даними Reuters, Китай у липні зменшив у порівнянні з липнем 2022 р імпорт сої з США на 63% з 382,6 до 142,15 тис т, тоді як збільшив поставки з Бразилії на 32% до 9,23 млн т завдяки гарному урожаю та низьким цінам на бразильську сою. За даними Держмитниці КНР, з січня по липень поставки сої з США виросли у річному вимірюванні на 10,8% до 19,85 млн т, а з Бразилії – на 12,2% до 38,9 млн т.
Листопадові ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго протягом тижня виросли на 2,8% до 3-тижневого максимуму 500 $/т на тлі сухої та спекотної погоди на Середньому Заході США.
За даними щотижневого звіту Crop Progress від USDA, станом на 20 серпня 96% посівів сої були у фазі цвітіння, 86% – у фазі формування стручка, що відповідає рівню останніх 5 років. Кількість посівів сої у доброму або відмінному стані склала, як і тиждень тому, 59% (57% торік).
Цього тижня на ринки впливатимуть дані щорічного туру Pro Farmer, що вивчатиме посіви сої та кукурудзи на Середньому Заході США.
За даними USDA, за 11-17 серпня експорт сої з США зменшився у порівнянні з попереднім тижнем на 24,4% до 316 тис т, з яких 108 тис т були відправлені до Італії та 85 тис т – до Німеччини.
В Україні ціни на сою нового урожаю впали до 400 $/т з доставкою в порти Дунаю, хоча ще тиждень тому складали 500-515 $/т на сою старого урожаю. Причиною стали прогнози високого урожаю сої на рівні 4,2 млн т (у порівнянні з 3,7 млн т торік) та зниження цін на ріпак та соняшник нового урожаю.
Попит на сою з боку країн ЄС залишається низьким, оскільки вони мають значні запаси. Ціни попиту на поставки у жовтні – листопаді складають 400 €/т з доставкою до сусідніх з Україною країн ЄС та 430-440 €/т з доставкою в Італію.
Прогнози збільшення в Бразилії площ сівби сої та урожаю до 163 млн т (у порівнянні з 155 млн т у 2023 р та 127 млн т у 2022 р) посилять тиск на котирування у вересні – жовтні, особливо в разі сприятливої для сівби погоди в Бразилії та Аргентині.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом