Ціни на соєвий шрот в Аргентині вперше за два роки впали нижче, ніж на біржі в Чикаго
Експортні ціни на соєвий шрот в Аргентині вперше за два роки опустилися нижче, ніж ф’ючерси на шрот на біржі в Чикаго на тлі низького попиту та надходжень нового урожаю сої.
За даними S&P Global Commodity Insights, Аргентина завершує збирання сої, урожай якої у 2023/24 МР сягне 50,5 млн т, що майже вдвічі перевищить урожай попереднього сезону, який постраждав від несприятливих погодних умов. Обсяг переробки сої також виросте на 40% до 40,5 млн т, і у червні сягне максимального значення, що ще більше посилить тиск на ціни.
Нагадаємо, що Аргентина є одним з найбільших світових експортерів соєвого шроту та олії. За прогнозом S&P Global, у 2023/24 МР вона збільшить експорт соєвого шроту у порівнянні з попереднім сезоном на 50% до 28,5 млн т.
Наразі серпневі ф’ючерси на шрот на СВОТ в Чикаго торгуються по 383,5 $/т, тоді як серпневі поставки на FOB Up River пропонують на 2 $/т дешевше. А востаннє дисконт у 5 $/т спостерігався 6 вересня 2022 р., – повідомляє агенція Platts.
Після кількох місяців вищих, ніж у сусідній Бразилії цін, експортний попит в Аргентині дещо знизився, що негативно вплинуло на ринок вантажних перевезень.
Бразилія активізує експорт за дещо нижчими цінами на тлі девальвації місцевої валюти, оскільки курс бразильського реалу протягом місяця впав на 5,2% з 5,2322 до 5,5023 реала за 1 долар США.
За даними Platts, ціни на сою в Бразилії на базисі FOB Паранагуа також на 2 $/т нижчі, ніж у Чикаго. Такий дисконт у порівнянні з ф’ючерсами на СВОТ у червні зафіксований вдруге. Бразилія раніше Аргентини завершила збирання сої, що дозволило їй прискорити поставки сої та соєвого шроту на світовий ринок, тоді як Аргентина нарощує експорт лише зараз.
Відновлення урожаю сої в Аргентині позитивно вплинуло на темпи переробки та ціни. Торік, в цей час спотова база FOB Up River складала +13 $/т.
Низькі ціни на соєвий шрот найближчим часом посилять тиск на ціни фуражних культур, зокрема ячменю та кукурудзи.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом